1 odchod v 51 letech

Zemřel DJ Loutka, známá postava české taneční scény

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Ve věku 51 let zemřel populární český dýdžej Michal Maudr, známý pod pseudonymem DJ Loutka. Zprávu o jeho úmrtí potvrdila iRozhlasu dramaturgyně klubu Roxy Lenka Senová. Policie událost podle Blesku zatím vyšetřuje jako sebevraždu.

Odešel náš blízký kamarád, úžasný člověk, dýdžejská legenda a základní pilíř (nejen) klubu Roxy. Budeš nám chybět Michale, nicméně jedno jsi dokázal jako nikdo jiný. Tisícům jsi zde zanechal krásné vzpomínky a hudební i lidské momenty, kterou nepůjdou nikdy zapomenout. Respekt a čest tvé památce. Děkujeme za vše,“ uvedl klub na svém facebookovém profilu.

Okolnosti úmrtí nechtěli zástupci klubu jakkoliv komentovat. Sociální sítě se po oznámení smrti DJ Loutky začaly plnit projevy soustrasti, lítosti a osobními vzpomínkami hudebních fanoušků i kolegů z branže.

„Můžeme potvrdit, že jsme kolem půlnoci dostali hlášení, že v Praze 10 nalezli tělo oběšeného muže. V současnosti případ prošetřujeme jako sebevraždu. Více se zatím nebudeme vyjadřovat s ohledem na pozůstalé,“ uvedl pro Blesk.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Michal Maudr se narodil 8. května 1967 v Praze, kde také dosud žil. Své hudební práci se věnoval od 90. let, kdy patřil mezi významné postavy české hudební scény. Působil například v klubech Bunkr, Futurum či Roxy.

DJ Loutka byl známý i v zahraničí, působil například v Nizozemsku, Belgii či v Německu. Hrál také po boku světových dýdžejů jako jsou Carl Cox, Darren Emmerson, Silicon Soul, Terry Francis nebo DJ Sneak. Společně s DJ Trávou je považován za nejznámějšího protagonistu české houseové scény.

Čtěte také: Na zámku v Horním Maršově shořely všechny střechy a věž

Z nového čísla Babiš napumpoval peníze do sebe a svých voličů. Stát utrácí o tři sta miliard víc než před šesti lety

Echo týdne: Londýn, Trumpův vrch a zklamání ● Svět:  Britská tragédie ● Komentář:  Mariánský sloup: katolická Klinika ● Kauza:  Stmívání nad Kostelcem ● Umění a kritika: Unavený boxer, který čeká, kdy přijde knokaut

Je liberální demokracie (dnes) možná? Klasický liberalismus ve světě, kde každému jde „o všechno“
Okamura je pro Evropu problematičtější než Babiš Rozhovor s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.