1 odchod v 51 letech

Zemřel DJ Loutka, známá postava české taneční scény

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Ve věku 51 let zemřel populární český dýdžej Michal Maudr, známý pod pseudonymem DJ Loutka. Zprávu o jeho úmrtí potvrdila iRozhlasu dramaturgyně klubu Roxy Lenka Senová. Policie událost podle Blesku zatím vyšetřuje jako sebevraždu.

Odešel náš blízký kamarád, úžasný člověk, dýdžejská legenda a základní pilíř (nejen) klubu Roxy. Budeš nám chybět Michale, nicméně jedno jsi dokázal jako nikdo jiný. Tisícům jsi zde zanechal krásné vzpomínky a hudební i lidské momenty, kterou nepůjdou nikdy zapomenout. Respekt a čest tvé památce. Děkujeme za vše,“ uvedl klub na svém facebookovém profilu.

Okolnosti úmrtí nechtěli zástupci klubu jakkoliv komentovat. Sociální sítě se po oznámení smrti DJ Loutky začaly plnit projevy soustrasti, lítosti a osobními vzpomínkami hudebních fanoušků i kolegů z branže.

„Můžeme potvrdit, že jsme kolem půlnoci dostali hlášení, že v Praze 10 nalezli tělo oběšeného muže. V současnosti případ prošetřujeme jako sebevraždu. Více se zatím nebudeme vyjadřovat s ohledem na pozůstalé,“ uvedl pro Blesk.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Michal Maudr se narodil 8. května 1967 v Praze, kde také dosud žil. Své hudební práci se věnoval od 90. let, kdy patřil mezi významné postavy české hudební scény. Působil například v klubech Bunkr, Futurum či Roxy.

DJ Loutka byl známý i v zahraničí, působil například v Nizozemsku, Belgii či v Německu. Hrál také po boku světových dýdžejů jako jsou Carl Cox, Darren Emmerson, Silicon Soul, Terry Francis nebo DJ Sneak. Společně s DJ Trávou je považován za nejznámějšího protagonistu české houseové scény.

Čtěte také: Na zámku v Horním Maršově shořely všechny střechy a věž

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.