1 havárie v centru Prahy

V Praze hořel policejní vůz. Jeli s majákem a srazili se s jiným autem

AKTUALIZUJEME

Témata: ,

V centru Prahy dnes ráno havarovalo policejní auto. Nehoda se stala na křižovatce Ječné a Štěpánské ulice krátce po půl osmé. Policisté jeli s majáky a střetli se s osobním autem, policejní auto poté začalo hořet, řekla ČTK mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Pražská záchranná služba odvezla do nemocnic dva zraněné policisty a řidičku osobního vozu, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Policistům z hořícího vozu pomohli kolemjdoucí, řidičku z druhého vozu vyprostili hasiči, uvedla Zoulová. „Prvotní informace ukazují, že policisté jeli se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením na tísňové volání. Okolnosti celé dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla Zoulová.

Záchranná služba odvezla dva zraněné policisty ve věku 25 a 29 let do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Jeden měl zranění hlavy a ruky, druhý měl poranění hlavy. Jednasedmdesátiletá řidička osobního vozu byla s úrazem ruky a hrudníku převezena na chirurgii vinohradské nemocnice. Podle Poštové jde o středně závažné poranění.

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky hořelo auto v motorové části. Hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a odpojili akumulátory. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky firmy Eltodo a TSK kvůli poškozené lampě veřejného osvětlení a prasklé výloze domu.

Nehoda zhruba na hodinu zastavila provoz tramvají mezi zastávkami Štěpánská a I.P.Pavlova, protože jedno z vozidel blokovalo koleje. Tramvaje se znovu rozjely kolem 8:45.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.