V Praze hořel policejní vůz. Jeli s majákem a srazili se s jiným autem

havárie v centru Prahy

V Praze hořel policejní vůz. Jeli s majákem a srazili se s jiným autemAKTUALIZUJEME 1
Domov

V centru Prahy dnes ráno havarovalo policejní auto. Nehoda se stala na křižovatce Ječné a Štěpánské ulice krátce po půl osmé. Policisté jeli s majáky a střetli se s osobním autem, policejní auto poté začalo hořet, řekla ČTK mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Pražská záchranná služba odvezla do nemocnic dva zraněné policisty a řidičku osobního vozu, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Policistům z hořícího vozu pomohli kolemjdoucí, řidičku z druhého vozu vyprostili hasiči, uvedla Zoulová. „Prvotní informace ukazují, že policisté jeli se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením na tísňové volání. Okolnosti celé dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla Zoulová.

Záchranná služba odvezla dva zraněné policisty ve věku 25 a 29 let do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Jeden měl zranění hlavy a ruky, druhý měl poranění hlavy. Jednasedmdesátiletá řidička osobního vozu byla s úrazem ruky a hrudníku převezena na chirurgii vinohradské nemocnice. Podle Poštové jde o středně závažné poranění.

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky hořelo auto v motorové části. Hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a odpojili akumulátory. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky firmy Eltodo a TSK kvůli poškozené lampě veřejného osvětlení a prasklé výloze domu.

Nehoda zhruba na hodinu zastavila provoz tramvají mezi zastávkami Štěpánská a I.P.Pavlova, protože jedno z vozidel blokovalo koleje. Tramvaje se znovu rozjely kolem 8:45.