1 plány AvtoVAZu

Výrobce automobilů Lada čeká letos desetiprocentní nárůst prodeje

NOVÉ

Největší ruský výrobce automobilů AvtoVAZ počítá v letošním roce se zhruba desetiprocentním nárůstem prodeje. Agentuře DPA to řekl generální ředitel podniku Nicolas Maure. Loni se odbyt výrobce automobilů Lada na ruském trhu zvýšil o 17 procent na 311 588 vozů. V zahraničí prodej vzrostl dokonce o 31 procent na zhruba 24 tisíc vozů.

Koncem loňského roku firma po letech obnovila dodávky automobilů na Kubu. „Je to naše výkladní skříň pro Latinskou Ameriku, protože na Kubě je mnoho turistů,“ uvedl Maure.

V samotném prosinci dosáhl prodej automobilů Lada v Rusku tříletého maxima 32 580 vozů, což představuje meziroční nárůst o téměř 18 procent. Firma tak měla na domácím trhu zhruba pětinový podíl.

Ruský automobilový trh se nyní zotavuje poté, co se v uplynulých letech stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou dolehly nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.

V loňském roce se prodej osobních a lehkých užitkových aut v Rusku zvýšil o zhruba 12 procent na téměř 1,6 milionu vozů. Předloni přitom klesl o 11 procent a v roce 2015 se propadl dokonce o 36 procent. AvtoVAZ se kvůli slabé poptávce potýkal s vysokými ztrátami a byl nucen omezovat výrobu a snižovat počet zaměstnanců

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Buřty, pivo a odkud se bere ta nenávist?


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.