Snaha jde na Fundlift se značku UP One. Spojuje se s Kanaďany

Crowdfundingová platforma

Snaha jde na Fundlift se značku UP One. Spojuje se s KanaďanyNOVÉ
Ekonomika

Česká výrobní společnost Snaha a.s. je již od roku 1945 spojována s výrobou tradiční kožené páskové obuvi. Výroba bot je však dnes již upozaděna a Snaha a.s. se soustředí především na výrobu osobních ochranných prostředků proti pádu a zachycovacích postrojů, které vyrábí již od 50. let minulého století. Lezecké postroje, lana a sedáky pro práce ve výškách společnost vyrábí pod vlastní obchodní značkou UP One, která se řadí k předním českým výrobcům těchto výrobků a s níž se Snaze a.s. podařilo probojovat na zahraniční trhy a úspěšně dováží do Izraele, na Blízký východ a do zemí Evropské unie.

Za účelem expanze na další zahraniční trhy Snaha a.s. v letošním roce zahajuje spolupráci s kanadskou společností TUFF BUILT PRODUCTS Inc., která vyrábí protipádová bezpečnostní zařízení a kotvící systémy ochrany proti pádu. Výrobní programy obou společností se tedy vzájemně doplňují.

Foto:

Foto: Snaha a. s.

TUFF BUILT PRODUCTS působí na americkém a kanadském trhu již 40 let a má vybudovanou širokou distributorskou síť na své výrobky, do které nyní nabídne i výrobky Snahy a.s. UP One.

Emitent očekává, že expanzí na tyto trhy dojde k významnému navýšení výroby. K tomu je třeba zajistit dostatek komponentů ve skladu a dostatečné financování delší splatnosti faktur, které vyžadují američtí a kanadští obchodní partneři. Za tímto účelem firma poptává financování na Fundliftu.

O Snaze:
Snaha a.s. je česká výrobní firma s tradicí již od roku 1945. K tradičním a nejznámějším výrobkům společnosti patřila celou řadu desetiletí vyráběná pásková obuv. Ačkoliv její produkce byla v minimálním množství zachována, Snaha se od padesátých let soustředí primárně na výrobu osobních ochranných prostředků proti pádu a zachycovacích postrojů – tedy lezeckých postrojů, lan a sedáků pro práce ve výškách. Pod vlastní obchodní značkou UP One úspěšně prodává nejen v ČR, ale i v zahraničí.

O Fundliftu:
Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu. Fundlift byl spuštěn v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 40 projektů, z toho 34 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku emise. Celková zafinancována částka již přesáhla 242 milionů korun.