1 TV Barrandov vs. ČT

Česká televize podala trestní oznámení na TV Barrandov

, Nové

Témata: ,

Veřejnoprávní Česká televize podala trestní oznámení v souvislosti s pořadem TV Barrandov Týden podle Jaromíra Soukupa. V pondělním vydání se moderátor a majitel televize Soukup tvrdě opřel do moderátorů a pořadů České televize, nechyběly ani vulgarity. 

Česká televize o podání trestního oznámení informovala na svém Twitteru ve čtvrtek odpoledne.

Jaromír Soukup ve středu v jednom ze svých pořadů odsoudil výběr hostů do pořadu 168 hodin a moderátorku pořadu Noru Fridrichovou. „Já okamžitě chci, aby pořad Newsroom a ta Fridrichová rozebrali, proč česká televize nepozvala do pořadu jako expertku  na Maďarsko někoho jinýho než naprosto podivnou, neerudovanou, sluníčkářskou, nevzdělanou aktivistku, která neumí maďarsky a žila tam rok,“ rozohnil se Soukup. 

Soukup se opřel i do moderátora Newsroomu, Luboše Rosího. „Luboší Rosí, ty blbče, ty kluku jeden ušatej, tohle je pro tebe sólokapr jako kráva. Kreténe. Sólokráva,“ zaútočil Soukup na redakci pořadu Newsroom, který se zabývá médii. 

Mluvčí České televize Karolína Blinková pro server Novinky.cz uvedla, že ČT zvažuje i podat podnět k přezkoumání Radě pro televizní a rozhlasové vysílání (RRTV). Ta už v minulosti pořady komerční televize posuzovala a dospěla k závěru, že vysíláním porušila zákon, např. kvůli upřednostňování prezidentského kandidáta Miloše Zemana před druhým kolem prezidentských voleb v lednu 2018.

Čtěte více: Šéf ČRo Vltava končí. Zřejmě i kvůli diskutovanému „pornu“

Podzimní schéma TV Barrandov. Další a další a další a další pořad Jaromíra Soukupa 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.