Neztraťte se v záplavě dat. Efektivní řešení pro firmy má Xeelo

Xeelo na Fundliftu

Neztraťte se v záplavě dat. Efektivní řešení pro firmy má XeeloNOVÉ
Ilustrační snímek Foto:

FOTO: Intelligent Studios

Ekonomika

Recept na úspěch v dnešní době digitálního průmyslu 4.0 tkví ve schopnosti zpracování velkých objemů dat. Firmy jsou nuceny dělat rychlá rozhodnutí, klíčová je také znalost zákazníka i konkurence a v dynamickém a velmi konkurenčním prostředí se neodpouští žádná zaváhání. Firmy tak potřebují funkční nástroje, o které se mohou při rozhodování opřít.

Nástrojem jsou technologie, které dokáží firmě poskytovat přehledné a okamžité informace o tom, jak se daří prodejcům, jak na poptávku dokáže reagovat vlastní výroba a logistika nebo jak si v porovnání stojí konkurence. Softwarových systémů, které se zabývají zpracováváním podobných dat, je na trhu řada. Mnoho firem využívá desítky těchto systémů, pro každé oddělení zvlášť, přestože workflow a procesy jednotlivých oddělení spolu úzce souvisí. Výsledkem je neefektivní fungování firmy, omezená kontrola, zdlouhavější rozhodovací procesy a v neposlední řadě také finanční nákladnost.

Klíčem k vyřešení takových problémů je jednotná vrstva, která efektivně propojí všechny existující firemní systémy. Tu lze jednoduše vybudovat v nástroji Xeelo. Xeelo je software, který dokáže vytvořit jednotné uživatelské rozhraní pro celou firmu bez nutnosti měnit již zaběhlé systémy, do kterých firmy investovaly nemalé částky. Software efektivně propojuje všechny systémy, poskytuje přehledné reporty a přívětivé uživatelské rozhraní, má snadno konfigurovatelné pracovní postupy, bez ohledu na jejich složitost.

Mezi spokojené uživatele Xeela patří v České republice například firmy ze světa medií jako Nova TV a celá skupina CME, televize Prima nebo magazín Vogue, ale i firmy z dalších sektorů: výrobní firma DAKO-CZ nebo e-commerce skupina Mall.cz.

Za produktem Xeelo stojí Martin Jaroš, bývalý CFO Shell pro Českou republiku a Slovensko. Ten založil úspěšnou firmu Intelligent Studios s.r.o., která se zabývá především implementací ERP (tzv. Enterprise Resource Planning) systémů a dalšího softwaru, který pomáhá efektivně využívat IT k růstu firem. Úzce přitom spolupracuje s Microsoftem a působí nejen v ČR, ale také v Německu, Polsku a Bulharsku. S narůstající zkušeností a rostoucím počtem významných klientů Intelligent Studios dospělo k názoru, že dostupné ERP systémy nejsou dostatečné pro uspokojení všech potřeb zákazníků z hlediska digitalizace jejich podnikání. Martin Jaroš s kolegy tedy vyvinuli vlastní inovativní software Xeelo, který nyní Intelligent Studios distribuuje a chystá se s tímto produktem dál do zahraničí.

Intelligent Studios chce expandovat do USA, Velké Británie a Austrálie, kde chce nejen jako hlavní distribuční partner prorazit s produktem Xeelo, ale také rozšířit svoji působnost z hlediska stávající poradenské činnosti. Finance na tuto expanzi poptává prostřednictvím investiční platformy Fundlift.