VIDEO: Na kuchařské show v Istanbulu vybuchl barový pult, nejvážněji zraněná je Češka

VIDEO: Na kuchařské show v Istanbulu vybuchl barový pult, nejvážněji zraněná je ČeškaAKTULIZOVÁNO
Nehoda v restauraci Foto:

Foto: Reprofoto Youtube/berg Dagoglu

Svět

tragická dovolená

pk Echo24

Dva mladí čeští turisté utrpěli vážné popáleniny na dovolené v tureckém Istanbulu. V hlavním městě se účastnili kuchařské show ve vyhlášené restauraci Nusret Etiler Steakhouse. Kuchaři však při flambování použili příliš velké množství hořlaviny - ta následně vybuchla do obličeje čtyřem přihlížejícím hostům. Jednou z popálených je známá česká youtuberka Kristýna Třešňáková, na sociální síti vystupující pod pseudonymem Týnuš Třešničková. Informaci přinesla turecká média.

K nehodě došlo v restauraci známého kuchaře Nusreta Gökceho ve čtvrtek večer. Po vzplanutí části barového pultu se jej zaměstnanci pokoušeli uhasit. Ze záběrů pořízených hosty restaurace je však zřejmé, že se po těchto pokusech plameny spíše rozšířily.

Všichni zranění byli převezeni do nemocnice v centru Istanbulu, kromě Třešnákové a jejího přítele šlo o muže z Řecka a Ománu. Nejhůře ze čtveřice dopadla právě Třešňáková, při nehodě začaly nešťastně hořet její šaty. Podle českého ministerstva zahraničí youtuberka utrpěla popáleniny na 35 % těla.

Muž i žena mají podle mluvčího ministerstva Roberta Řeháka popáleniny druhého stupně, nejméně do 1. října budou muset zůstat v istanbulské nemocnici. "Během programu explodovala část hořlavé směsi, která potřísnila české občany, a ti začali hořet. Bez pomoci zaměstnanců či přihlížejících se jim nakonec podařilo uhasit se navzájem," uvedlo ministerstvo pro ČTK. Oba Češi zůstanou v péči tureckých lékařů nejméně do pondělí.

„Stalo se to včera v noci, hned jsme jeli do nemocnice,“ řekl deníku Birgun partner Třešnákové Viktor Hájíček. „Mám nějaké popáleniny, ale moje přítelkyně Kristýna Třešňáková je na tom mnohem hůře,“ dodal s tím, že zatím přesně neví, co se v restauraci stalo. „Je to příliš čerstvé, prožili jsme noční můru, která pořád trvá, uvedl Viktor Hájíček.

Česká turistka byla kvůli vážným zraněním následně převezena do Americké nemocnice v Istanbulu, kde se musela podrobit operaci. Kromě návštěvníků byli lehce zraněni také dva zaměstnanci restaurace, jejich stav však podle médií není vážný. Policie v souvislosti s incidentem vyšetřuje dva z kuchařů.

Šéfkuchař Nusret Göcke, zvaný Salt Bae, je známý především díky specifickému způsobu úpravy masa, který předvádí i ve svých videích na sociálních sítích. Restaurace upoutala pozornost i v polovině září, kdy kuchař hostil venezuelského prezidenta Nicolase Madura. Video s prezidentem během bohaté hostiny v luxusní restauraci vyvolalo pohoršení Venezuelanů - země se potýká s extrémní chudobou a podvýživou obyvatelstva.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Policie na jihu Německa vyšetřuje útok nožem, zatkla mladého žadatele o azyl

VIDEO: Čech ve Florencii napadl srbskou umělkyni. Přerazil jí o hlavu její portrét

Související články