1 Odložení jednání kabinetu

Po Velikonocích vláda nezasedne. Tři ministři se rozloučí na konci dubna

, NOVÉ

Témata: , ,

Kvůli velikonočním svátkům nezasedne v pondělí vláda, nejbližší jednání kabinetu by se tak mělo uskutečnit 29. dubna. Ve Strakově akademii při té příležitosti zřejmě dostanou poslední možnost se rozloučit ministr dopravy Dan Ťok, ministryně průmyslu Marta Nováková a ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (všichni za ANO), jejichž nástupce se chystá prezident Miloš Zeman jmenovat o den později na Pražském hradě.

Vzhledem k Velikonočnímu pondělí se příští týden nemůže jednání kabinetu uskutečnit v obvyklém pondělním odpoledním termínu, předseda vlády Andrej Babiš (ANO) proto svolal zasedání až na následující pondělí. Úřady dostaly možnost předkládat materiály pro jednání do tohoto úterý odpoledne. Nelze vyloučit, že se vláda přece jen sejde, pokud by se objevily relevantní důvody.

Babiš navrhl odvolání Ťoka a Novákové prezidentovi před týdnem a tento týden ve čtvrtek pak oznámil demisi Kněžínek. Jejich nástupci mají být jmenováni den po posledním dubnovém jednání vlády.

Ministerstvo průmyslu a obchodu povede dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, ministerstvo dopravy náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík a ministerstvo spravedlnosti poradkyně prezidenta pro justici Marie Benešová. Zeman se se všemi adepty na ministerské posty tento týden sešel a hovořil s nimi o jejich prioritách.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Nerezignuji, ani když mě státní zástupce obžaluje, vzkázal Babiš

Hrad protlačil nového velvyslance v Ženevě. Dříve působil jako právník u Rafaje

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Tištěný Týdeník Echo věnuje velkou pozornost politickým a společenským událostem, historii, literatuře, filmu a kultuře obecně.

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,