Policie v Praze hledala bombu v letadle kvůli obrázku na toaletě

Policie v Praze hledala bombu v letadle kvůli obrázku na toaletěNOVÉ
Domov

Poplach na Ruzyni

Policie v neděli večer na letišti v Praze prověřovala, zda na palubě letadla po příletu z Velké Británie není bomba. Akci policie spustila poté, co letuška našla za letu na toaletách obrázek s bombou.

Letoun bezpečně přistál, pyrotechnici v něm ani v zavazadlech bombu nenašli. Nevznikla škoda, nikdo nebyl ohrožen. Vyplývá to z vyjádření mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové.

Letadlo na lince z Manchesteru do Prahy plánovaně přistálo kolem 18:30. Jeho kapitán si vyžádal asistenci policie. „Letuška nalezla na toaletách obrázek, na kterém byla vyobrazena bomba. Kapitán letadla vyhodnotil situaci jako hrozbu,“ řekla Rendlová ČTK.

Pyrotechnické prohlídky letounu, zavazadel z podpalubí i příručních zavazadel byly podle mluvčí negativní. „Opatření na letišti Václava Havla v Praze kvůli hrozbě bomby na palubě letadla bude za několik minut ukončeno,“ uvedla Rendlová na twitteru krátce před 22:30.

V letounu bylo spolu s posádkou 183 cestujících. Policie od nich zjišťovala, zda nemají k události nějakou informaci nebo jestli neviděli něco podezřelého. Poté je propouštěla k jejich další cestě, řekla mluvčí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články