Po útocích zve ČT Jaromíra Soukupa na diskuzi. Ten má ale podmínky

Po útocích zve ČT Jaromíra Soukupa na diskuzi. Ten má ale podmínkyNOVÉ
Jaromír Soukup v jednom ze svých pořadů. Foto:

Domov

Diskuze Soukup-Dvořák?

ls

Česká televize tak chce umožnit generálnímu řediteli TV Barrandov Jaromíru Soukupovi, aby diskutoval se svým protějškem z veřejnoprávní televize Petrem Dvořákem. Televize tím reaguje na barrandovský pořad Kauzy Jaromíra Soukupa, kde kritizuje Českou televizi za její hospodaření. Šéf TV Barrandov pozvání přijal. Klade si však ale podmínky a navrhuje, aby se diskuze odehrála na jeho televizi, protože Česká televize není dle Soukupa důstojným místem.

Veřejnoprávní televize už v průběhu pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa vyvracela jeho argumenty útočící na Českou televizi. Po pořadu ho Česká televize vyzvala, aby přišel diskutovat s generálním ředitelem Petrem Dvořákem.

Na to zareagoval šéf TV Barrandov Jaromír Soukup. „Přijdu nesmírně rád, jen co Česká televize zveřejní v registru smluv smlouvy s dodavateli, v plném znění a bez zbabělého začerňování, týkající se výroby všech seriálů, filmů, nákupů hotových pořadů ze zahraničí i tuzemska a nákupů sportovního obsahu a smluv s cestovními kancelářemi. Zejména je naprosto nezbytné zveřejnit všechny smlouvy, kde je jako kreativní producent uveden Jan Maxa, a to vzhledem k jeho zcela bezprecedentnímu konfliktu zájmů,“ uvedl v tiskovém prohlášení Jaromír Soukup.

Podle Jaromíra Soukupa není možné se na debatu s Petrem Dvořákem připravit, protože se prý Česká televize snaží veškeré hospodářství zakrýt. „V současné době můžeme rovnocenně vést debatu o správnosti sestavení účetní závěrky a o auditorské zprávě, což je vzhledem k mému právnickému vzdělání a platné licenci daňového poradce možné, nicméně vzhledem k absenci podobného vzdělání u pana Dvořáka by taková debata byla zjevně nevyrovnaná,“ postěžoval si v tiskovém prohlášení Jaromír Soukup.

Jaromír Soukup také navrhuje, aby se pořad odehrál na jeho televizi. „Na případné setkání se za podmínek moc těším a jen prosím o zvážení platformy, na jaké se potkáme. V pořadu, na která se de facto nikdo nedívá, mi to vzhledem k závažnosti tématu připadá poněkud nedůstojné,“ uvedl ředitel Soukup. Podle TV Barrandov tím narážel na to, že pořad Devadesátka není příliš sledovaná. „Sledovanost Kauz Jaromíra Soukupa je v průměru trojnásobná, u exponovaných dílů i vyšší, a Skupina Barrandov může panu Dvořákovi pro konfrontaci s panem Soukupem nabídnout i formáty s pěti- a vícenásobnou sledovaností, než je právě Devadesátka ČT24,“ uvedla televize v tiskovém prohlášení.

RRTV kritizuje Barrandov za nevyváženost

Minulý týden, kdy Jaromír Soukup poprvé útočil na veřejnoprávní televizi, vzal jako rekvizity falešné bankovky a rozhazoval je po studiu. Ve středečním pořadu pak vystoupil spolu s pytli peněz, které měl u stolu. Česká televize se ohradila, že se hodlá bránit, a to i právní cestou.

V minulosti měl Jaromír Soukup a jeden z jeho pořadů opakované problémy s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Rada kritizovala TV Barrandov za nevyváženost. Kvůli jeho vystupování v prezidentském speciálu dokonce RRTV zahájila správní řízení.

Ředitel Soukup se ale v minulosti netajil sympatiemi k prezidentovi Miloši Zemanovi. To podtrhl při prezidentské volbě, kde se ředitel a občasný moderátor objevil na pódiu po Zemanově boku.

Čtěte také:

Televizní rada řeší stížnosti na Soukupovy výpady vůči ČT

Horáček rozhodil Soukupa v jeho pořadu. Odmítl kádrovat lidi na nástěnce

Související články