1 Diskuze Soukup-Dvořák?

Po útocích zve ČT Jaromíra Soukupa na diskuzi. Ten má ale podmínky

, NOVÉ

Témata: ,

Česká televize tak chce umožnit generálnímu řediteli TV Barrandov Jaromíru Soukupovi, aby diskutoval se svým protějškem z veřejnoprávní televize Petrem Dvořákem. Televize tím reaguje na barrandovský pořad Kauzy Jaromíra Soukupa, kde kritizuje Českou televizi za její hospodaření. Šéf TV Barrandov pozvání přijal. Klade si však ale podmínky a navrhuje, aby se diskuze odehrála na jeho televizi, protože Česká televize není dle Soukupa důstojným místem.

Veřejnoprávní televize už v průběhu pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa vyvracela jeho argumenty útočící na Českou televizi. Po pořadu ho Česká televize vyzvala, aby přišel diskutovat s generálním ředitelem Petrem Dvořákem.

Na to zareagoval šéf TV Barrandov Jaromír Soukup. „Přijdu nesmírně rád, jen co Česká televize zveřejní v registru smluv smlouvy s dodavateli, v plném znění a bez zbabělého začerňování, týkající se výroby všech seriálů, filmů, nákupů hotových pořadů ze zahraničí i tuzemska a nákupů sportovního obsahu a smluv s cestovními kancelářemi. Zejména je naprosto nezbytné zveřejnit všechny smlouvy, kde je jako kreativní producent uveden Jan Maxa, a to vzhledem k jeho zcela bezprecedentnímu konfliktu zájmů,“ uvedl v tiskovém prohlášení Jaromír Soukup.

Podle Jaromíra Soukupa není možné se na debatu s Petrem Dvořákem připravit, protože se prý Česká televize snaží veškeré hospodářství zakrýt. „V současné době můžeme rovnocenně vést debatu o správnosti sestavení účetní závěrky a o auditorské zprávě, což je vzhledem k mému právnickému vzdělání a platné licenci daňového poradce možné, nicméně vzhledem k absenci podobného vzdělání u pana Dvořáka by taková debata byla zjevně nevyrovnaná,“ postěžoval si v tiskovém prohlášení Jaromír Soukup.

Jaromír Soukup také navrhuje, aby se pořad odehrál na jeho televizi. „Na případné setkání se za podmínek moc těším a jen prosím o zvážení platformy, na jaké se potkáme. V pořadu, na která se de facto nikdo nedívá, mi to vzhledem k závažnosti tématu připadá poněkud nedůstojné,“ uvedl ředitel Soukup. Podle TV Barrandov tím narážel na to, že pořad Devadesátka není příliš sledovaná. „Sledovanost Kauz Jaromíra Soukupa je v průměru trojnásobná, u exponovaných dílů i vyšší, a Skupina Barrandov může panu Dvořákovi pro konfrontaci s panem Soukupem nabídnout i formáty s pěti- a vícenásobnou sledovaností, než je právě Devadesátka ČT24,“ uvedla televize v tiskovém prohlášení.

RRTV kritizuje Barrandov za nevyváženost

Minulý týden, kdy Jaromír Soukup poprvé útočil na veřejnoprávní televizi, vzal jako rekvizity falešné bankovky a rozhazoval je po studiu. Ve středečním pořadu pak vystoupil spolu s pytli peněz, které měl u stolu. Česká televize se ohradila, že se hodlá bránit, a to i právní cestou.

V minulosti měl Jaromír Soukup a jeden z jeho pořadů opakované problémy s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Rada kritizovala TV Barrandov za nevyváženost. Kvůli jeho vystupování v prezidentském speciálu dokonce RRTV zahájila správní řízení.

Ředitel Soukup se ale v minulosti netajil sympatiemi k prezidentovi Miloši Zemanovi. To podtrhl při prezidentské volbě, kde se ředitel a občasný moderátor objevil na pódiu po Zemanově boku.

Čtěte také:

Televizní rada řeší stížnosti na Soukupovy výpady vůči ČT

Horáček rozhodil Soukupa v jeho pořadu. Odmítl kádrovat lidi na nástěnce

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.