Vítězství! Obrovské drama s penaltami rozhodl český brankář

Olympijský hokej

Vítězství! Obrovské drama s penaltami rozhodl český brankářAKTUALIZUJEME 1

Obrovské drama. Tak se dá popsat hokejové utkání ve čtvrtfinále olympijského turnaje mezi Českem a USA. Zápas nerozhodlo ani prodloužení, protože v základní hrací době skončil 2:2. Prodloužení bylo nervydrásající, ale nakonec se radovali Češi.

Američané na počátku utkání nejprve vedli, pak Češi otočili skóre díky dvěma tvrdým ranám obráncům Kolářovi a Kundrátkovi. Po remíze 2:2 tak následovalo prodloužení a po něm samostatné nájezdy. V nich dominoval český brankář Pavel Francouz, který nevpustil za svá záda jedinou střelu.

Čeští hokejisté tak vyhráli ve čtvrtfinále olympijských her v Pchjongčchangu nad Spojenými státy americkými 3:2 po nájezdech. Jako jediný se trefil v rozstřelu ve druhé sérii útočník Petr Koukal. Brankář Pavel Francouz kryl všech pět pokusů USA. V boji o finále čeká svěřence trenéra Josefa Jandače vítěz duelu mezi výběrem Ruska a Norskem.

Češi prohrávali od sedmé minuty po trefě Ryana Donata. Stav otočili obránci. Ještě v první třetině vyrovnal Jan Kolář a ve 29. minutě se trefil Tomáš Kundrátek. Američané za dvě minuty smazali ztrátu ve vlastním oslabení zásluhou Jima Slatera.

Češi hokejisté mají šanci bojovat o medaili pod pěti kruhy poprvé od bronzu v roce 2006 v Turíně. V semifinále velkého turnaje jsou poprvé od domácího mistrovství světa v Praze v roce 2015 a jediná výhra je dělí od první medaile od světové šampionátu ve Švédsku a Finsku v roce 2012.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.