1 Kontroverzní doktor

Bývalého Trumpova lékaře a kandidáta na ministra vyšetřuje inspekce Pentagonu

NOVÉ

Témata: ,

Generální inspekce americké armády začala vyšetřovat bývalého šéflékaře Bílého domu Ronnyho Jacksona, ještě nedávno horkého kandidáta na funkci ve vládě prezidenta Donalda Trumpa. Oznámil to washingtonský server The Hill. Jackson je obviněn z opilství, z vydávání chybných předpisů a z vytváření nepřátelské atmosféry na pracovišti.

Údajné prohřešky někdejšího prezidentského lékaře vyšly najevo letos v dubnu, kdy Jackson odvolal svou nominaci na post ministra pro záležitosti veteránů, pro který ho vybral sám Trump. Jackson, kterého prezident označil za „velkého muže“, jakékoli provinění popírá.

Kontroverzní doktor, vojenský lékař s hodností kontradmirála, působil v Bílém domě od roku 2006. O sedm let později se stal osobním lékařem tehdejšího prezidenta Baracka Obamy. Po odvolání ministerské nominace Jackson opustil i funkci Trumpova lékaře, ovšem post hlavního lékaře amerického námořnictva si ponechal.

Jackson na sebe upozornil loni, kdy americkým médiím poskytl neobvyklý rozhovor o prezidentově zdravotní prohlídce. Popřel tehdy spekulace o nestabilním stavu Trumpovy psychiky.

Čtěte také: Kim si upevňuje moc. Vyměnil tři nejvyšší armádní činitele

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.