2 Ghostbuster

Tajné strasti premiéra Babiše. Faltýnkovi rostou křídla

Andrej Babiš sice převzal od prezidenta republiky druhý jmenovací dekret a stal se opět premiérem, ale do juchání mu fakt není. Nikoliv proto, že by mu dělal starosti výsledek referenda u sociálních demokratů nebo že by vládu musel nakonec poskládat s podporou Tomia Okamury, jak by si přál Miloš Zeman. Andrejovým problémem je šíbr z Prostějova, pravá ruka v politickém holdingu Agrofertu Jaroslav Faltýnek. A život mu neulehčuje ani manželka Monika.

Jaroslav Faltýnek na veřejnosti a v médiích pevně stojí za svým šéfem, zároveň však upevňuje svou mocenskou pozici na všech frontách, dokonce vpálil do světa umění, když tento týden otevřel výstavu svých abstraktních obrazů v kdysi prestižní galerii Hauch v Karlíně. Vernisáž navštívila i hlava české Penty Marek Dospiva.

Penta má v hlavním městě rozsáhlé developerské zájmy, od metra D po rekonstrukci Masarykova nádraží. A v Praze teď kraluje Jaroslav Faltýnek. Z Hané si přivedl právníka Hlínu, který mu hlídá miliardovou městskou firmu – Dopravní podnik. Doprava je vůbec oblast, kterou považuje Jaroslav Faltýnek za sféru svého zájmu, velí taky SŽDC a chtěl by obsadit svým člověkem ministerstvo dopravy, na které měl dva své kandidáty – Tomáše Korandu z Hochtiefu nebo Tomáše Drmolu. Od té doby, co Faltýnek roste do oblak, Andrej Babiš jeho aktivity monitoruje a je z toho pěkně nervózní. Sám dobře ví, že každému s jídlem roste chuť. Ne nepodstatnou roli v jejich vzájemných vztazích hraje fakt, že Faltýnek je zbaven trestního stíhání za Čapí hnízdo, zatímco Andrej Babiš tu káru musí táhnout dál. Jedním z testů měření sil bude právě obsazení ministra dopravy. Andrej Babiš vrátil do hry Dana Ťoka, aby ambice svého někdejšího pobočníka krotil. Za pár dní uvidíme.

Lidsky bolestivější jsou vztahy s manželkou, která dostala roli ve svěřenském fondu Agrofertu, kde je soustředěna většina majetku československého premiéra, vedle toho ale taky vyfasovala trestní stíhání za Čapí hnízdo – a pochopitelně nadšená z toho není. Je často vídaná ve společnosti sama, bez doprovodu bodyguardů například před několika dny v Poděbradech. Z dusna doma už před několika měsíci byla pěkná přestřelka, která jeho bezpečnostnímu týmu nadělala dost starostí.

Speciální vydání Týdeníku Echo 30 rozhovorů, si můžete objednat ZDE. 

Speciální vydání obsahuje rozhovory s výraznými českými, evropskými i americkými osobnostmi. Interview mají časový přesah a reflektují nejdůležitější události a zásadní dění doma i ve světě za posledních dvanáct měsíců.

Zakoupené výtisky budeme rozesílat od 26. června 2018. 

RendererException: Unable to render template "/views/partials/components/jarvis/_tydenikinarticle.ftl".

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.