5 Prohra s Chorvatskem

„Jsme na vás hrdí.“ Anglie oplakává prohru na MS, fotbalisty ale oslavuje jako hrdiny

, NOVÉ

Témata: , , ,

Anglie podlehla Chorvatům v boji o finále ve fotbalovém mistrovství světa. Přestože fanoušci ostrovního týmu oplakávají uniklou šanci získat letošní pohár, jsou na své reprezentanty hrdí. Titulní stránky anglických deníků píšou o zklamání z porážky, zároveň však chválí výkon fotbalistů.

„Jedou domů… ale každý z nich je hrdina,“ napsal na první stránku bulvární list The Sun. Ten uvnitř děkuje trenérovi Southgateovi a „partě obyčejných moderních kluků“, kteří měli zlatý pohár téměř na dosah ruky. Povzbuzujícími slovy nešetřily ani další deníky, které i přes porážku s Chorvaty chválí výkon anglických fotbalistů.

„Ano, skončilo to v slzách. Ale přinesli nám hrdost a spojili celý národ,“ otevíral čtvrteční vydání tištěný Daily Mail. The Guardian a The Times píšou o konci anglického fotbalového snu, i zde se však píše o píli domácích fotbalistů, který byli jen kousíček od vysněného poháru.

Fanoušci především ocenili, jak daleko se dostal mladý fotbalový tým pod vedením Garetha Southgatea. „Že postoupíme až sem? To jsme asi nečekali,“ řekl po vyřazení Southgate s tím, že se snažili být realisté. „Cítíme obrovskou bolest a smutek, ale jsem na hráče nesmírně hrdý,“ dodal. Poté se přidal ke zklamaným fanouškům a osobně jim poděkoval za podporu.

Rozhodující gól zápasu střelil v prodloužení Mario Mandžukič. Výhra Chorvatů nad Anglií za stavu 2:1 jim otevřela do fotbalového finále, kam se tak dostávají vůbec poprvé v historii. O zlatou medaili se utkají s Francií, zápas odehrají tuto neděli. Poražení Angličané zase v sobotu zabojují o třetí místo s belgickým fotbalovým týmem.

Čtěte také: Putin volal po prohraném zápase ruským fotbalistům

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.