1 Změny na Twitteru

Twitter zablokoval problematické účty. Trumpovi spadl počet sledujících o 100 tisíc

, NOVÉ

Témata: , ,

Populární twitterové účty zaznamenaly v uplynulém týdnu jednu změnu – ubyl jim počet sledujících (tzv. followerů). Populární sociální síť totiž přestala do svých statistik sledování započítávat uzamknuté účty, které nějakým způsobem porušily standardy společnosti. Na změnu v politice Twitteru upozornil technologický server The Verge.

Běžných uživatelů se opatření dotkne minimálně. Ztratí čtyři nebo i méně sledujících, uvedla společnost na svém blogu. Dokládají to i ohlasy přímo od lidí. Českému hernímu vývojáři Danielu Vávrovi ubylo jen 0,2 procenta sledujících. Velké a populární účty však zásah pocítily zásadnějším způsobem. Novináři z amerického deníku Washington Post zjistili, že prezident Spojených států Donald Trump přišel rázem o 100 tisíc sledujících, jeho předchůdci Barracku Obamovi klesla daná skupina dokonce o 400 tisíc lidí. 

„Měli byste si být jisti, že množství sledujících, které se vám na Twitteru ukazuje, je přesné a výmluvné,“ odůvodnila v příspěvku zásah Vijaya Gadde, která v Twitteru dohlíží na tým, jenž se stará o bezpečnost na platformě. „Změnu počtu sledujících zavádíme jako součást naší snahy vytvořit z Twitteru důvěryhodnější službu veřejné diskuze,“ dodala. 

K uzamčení něčího účtu může Twitter vést hned několik důvodů. Některými z nich jsou publikace příliš velkého množství odpovědí či označení, uveřejňování příspěvků se zavádějícími odkazy nebo blokování velkým množstvím uživatelů. Takto uzamčené účty může jejich majitel „odemknout“, když se do nich přihlásí a změní heslo. Firma uvedla, že počty sledujících se v následujících týdnech mohou ještě měnit, protože se snaží došlápnout na další účty, které se nějak projevily proti politice Twitteru.

Čtěte také: Cenzura? Boj proti fakenews? Twitter blokuje odkazy na kontroverzní weby 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.