Policisté budou po nezvěstném dělníkovi pátrat v rámci běžné služby, ve Vltavě ho nenalezli

Policisté budou po nezvěstném dělníkovi pátrat v rámci běžné služby, ve Vltavě ho nenalezliAKTUALIZOVÁNO
Potápěči pražských hasičů prohledávají šest metrů hlubokou výpusť na dešťovou vodu u hotelu Pyramida v Praze Foto:

FOTO: Hasiči Praha

Domov

Záchranná operace

Echo24

Policistům a hasičům se v pondělí nepodařilo nalézt muže, který dopoledne spadl do kanalizační stoky v Praze 6. Šlo o dělníka, který pracoval na rekonstrukci hotelu Pyramida. Hasiči akci ukončili po 15:00, sdělil jejich mluvčí Martin Kavka. Policie na svém twitteru v podvečer uvedla, že policisté z poříčního oddělení muže také nenašli.

Hasiči prohledávali kanalizaci od Patočkovy ulice až po čistírnu odpadních vod v Dejvicích. „V 15:19 byla pátrací akce prozatím ukončena, případ jsme předali pracovníkům Pražských vodovodů a kanalizací, kteří si hasičské jednotky v případě nutnosti znovu povolají,“ uvedl Kavka.

Členové poříčního oddělení policie hledali muže ve Vltavě. Neúspěšně prohledali oba břehy až do Klecan. „Pátrání bude pokračovat v rámci běžného výkonu služby,“ uvedla policie na twitteru.

Dělníkovi, který spadl do šest metrů hluboké výpusti na dešťovou vodu, se nejprve snažil pomoci jiný dělník. Při pomoci se zranil a odvezla ho záchranná služba, řekl Kavka. „Třicetiletý muž byl po vyšetření a zajištění tepelného komfortu převezen s podchlazením a oděrkami do Ústřední vojenské nemocnice,“ uvedla záchranná služba na twitteru.

Policie přijala oznámení o události zhruba v 11:00. „Podle oznámení jeden z dělníků spadl do kanalizační stoky a měla ho odplavit voda,“ řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Na místě zasahovali potápěči a lezci pražských hasičů a takzvaný USAR tým, který se zaměřuje na vyhledávání a vyprošťování lidí uvězněných v sutinách, při přírodních katastrofách či nehodách. „K zásahu bylo ještě povoláno posilové družstvo z Krče s lezeckým vybavením na Mariánské hradby, kde byla objevena další větev kanalizační sítě,“ uvedl Kavka.

Potápěči pražských hasičů loni například prohledávali několik dnů podzemí Motolského potoka, kam přívalový déšť smetl hledače kešek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Kiska je v Praze. Označil ji za „neoficiálně“ třetí největší slovenské město

Petříček bude řešit zrušená česká vystoupení. Sejde se s čínským velvyslancem

Související články