1 Cílem Jeruzalém

Česká ambasáda v Jeruzalémě? Kubera v přesunu podpořil Zemana

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) je pro přesun českého velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Sdělil to ve čtvrtek Pražský hrad po první schůzce Kubery v nové pozici s prezidentem Milošem Zemanem. Hlava státu se o návrat tuzemské ambasády do Jeruzaléma zasahuje dlouhodobě, na své nedávné návštěvě židovského státu se společně s tamějším premiérem Benjaminem Netanjahuem nechal slyšet, že k jejímu otevření by mohlo dojít příští rok.

Zeman přesun českého velvyslanectví do Jeruzaléma podporuje čím dál silněji. Kubera novinářům po setkání s prezidentem na Pražském hradě novinářům řekl, že ho v tom jednoznačně podporuje. Potvrdil to rovněž Hrad. „Pan prezident a předseda Senátu Jaroslav Kubera se shodují v podpoře Izraele a přesunu českého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma!,“ informoval na Twitteru mluvčí Jiří Ovčáček. 

Z dalších ústavních činitelů se dosud nikdo podobně tak jasně nevyjádřil. Odpůrci přesunu ambasády argumentují, že je třeba počkat, dokud se nevyřeší letitý konflikt mezi Izraelem a Palestinou, jehož součástí je i spor o status Jeruzaléma.

Čtěte také: Zeman ukončil návštěvu Izraele. Příště by už mohl otevřít ambasádu v Jeruzalémě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.