2 potyčka v brouzdališti

Dělnická strana chce v Dubí i přes zákaz demonstrovat kvůli incidentu na koupališti

, NOVÉ

Témata: , ,

Policisté i obyvatelé severočeského Dubí nadále řeší incident z minulého týdne, kdy po bitce na koupališti zůstalo několik raněných lidí. Nejhůře dopadl muž, který se snažil pomoci napadeným ženám – podle svědků ho začalo brutálně bít sedm lidí. Případ vyšetřuje teplická policie jako výtržnictví, z něhož doposud obvinila jednu ženu. Objevují se však informace, že celá situace má především rasistický podtext. Znepokojení nad rasistickými příspěvky na sociálních sítích vyjádřil starosta města, Dělnická strana svolala kvůli konfliktu demonstraci. Ta se má konat v sobotu i přes to, že ji radnice zakázala.

Strana svolala protest před městský úřad v souvislosti s potyčkou na koupališti. Radnice navrhla uspořádat akci na jiném místě, strana to však odmítla. V pondělí strana na svém facebookovém profilu zveřejnila zamítavé rozhodnutí úřadu, které doplnila o prohlášení, podle něhož se akce uskuteční. „DSSS k tomu sděluje, že tento zákaz nepovažujeme za zákonný, a i přes stanovisko Města Dubí akci rušit nebudeme a ta se uskuteční v plánovaném čase a na uvedeném místě,“ uvedli zástupci Dělnické strany.

Radnici na shromáždění podle dokumentů vadí především to, že by se mělo konat na prostranství před městským úřadem. To je podle úředníků důležitým uzlem infrastruktury, omezena by byla i možnost průjezdů záchranných jednotek, píší.

Policie žádá o videozáznamy

Na koupališti v Dubí došlo minulý týden k potyčce v dětském brouzdališti, které začalo hrou dvou dětí. Následkem bitky několika lidí skončil ze zraněními mladý muž, který se snažil situaci vyřešit. Policie zatím obvinila jednu ženu. „Žádné další obvinění nepadlo, obviněna byla jedna žena, a na zjišťování okolností incidentu nyní intenzivně pracují tepličtí kriminalisté,“ uvedl pro deník Echo24 mluvčí teplických policistů Daniel Vítek. Podle serveru Romea je obviněnou známá romské matky, která se do potyčky zapojila.

Kolem okolností případu zatím panuje mnoho nejasností. Svědectví o tom, kdo je za celý konflikt odpovědný, se zatím rozcházejí. Policie v souvislosti s případem proto vyzvala veřejnost, aby poskytla videa, která mohli v době incidentu na koupališti pořídit.

Obě strany dávají události do souvislosti s nevraživostí, která panuje mezi romskými a ostatními obyvateli regionu. Čin na koupališti odsoudila romská komunita v Dubí, starosta obce Petr Pípal vyjádřil znepokojení nad nenávistnými xenofobními a rasistickými příspěvky, které se po incidentu objevují na sociálních sítích. Bezpečnost na koupališti bude město řešit instalací bezpečnostních kamer.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Bazén byl plný krve. Skupina mužů zbila mladíka, který se zastal ženy

České námluvy byly pro Čínu naprostým vítězstvím, píší The New York Times

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.