Další dohra rakouské krize. Od Stracheho odchází manželka

VIDEO na Ibize

Další dohra rakouské krize. Od Stracheho odchází manželkaNOVÉ
Stache s manželkou Foto:

Foto: Facebook - Heinz-Christian Strache

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Skandální video z Ibizy stálo rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho politickou kariéru. Tím to ale zřejmě nekončí. Problémy bývalého předsedy Svobodné strany Rakouska (FPÖ) nastaly i v osobním životě. Jeho manželka Philippa Strache se totiž podle nejbližších přátel přestěhovala i se synem Hendrikem ke svým rodičům. Píše Kronen Zeitung.

„Musím zůstat silná kvůli svému synovi, dává mi obrovské množství energie,“ řekla Philippa (31) v první reakci. O svém muži řekla, že se musí sám vypořádat s hořkými následky. Sama Philippa se chce dívat dopředu a zaměřit se především na zajištění nejlepších podmínek pro svého syna.

Politickou krizi v Rakousku vyvolalo v pátek zveřejnění tajně pořízeného videa, které zachycuje nyní již bývalého předsedu FPÖ a vicekancléře Stracheho, jak ve vile na Ibize slibuje veřejné zakázky údajné ruské investorce výměnou za podporu své strany v kampani před předčasnými volbami v roce 2017.

V reakci na zveřejnění videa v německých médiích Strache na své funkce rezignoval a kancléř Kurz o víkendu vypověděl koaliční smlouvu ÖVP s protiimigrační FPÖ, dosud ale stále existovala možnost společné vlády do předčasných voleb.

Čtěte také: Der Spiegel: Video se Strachem, kvůli němuž padla rakouská vláda, se nezveřejnilo cíleně právě teď

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články