1 KAUZA KUCIAK

Zbraň pro vraždu novináře Kuciaka údajně obstaral maďarský občan

NOVÉ

Témata: , , ,

Zbraň, kterou byla v únoru spáchána nájemná vražda slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky, obstaral patrně Maďar. Napsal to maďarský server hvg.hu s odvoláním na evropský policejní dokument. Slovenská policie proto podle serveru do vyšetřování vraždy zapojila i maďarské úřady.

V Maďarsku už byly na různých místech provedeny domovní prohlídky. Při nich nebyly nalezeny zbraně, ale byly zabaveny počítače a mobilní telefony, uvádí server.

Na maďarskou stopu policii údajně přivedly výpovědi čtyř podezřelých, kteří jsou na Slovensku ve vyšetřovací vazbě. Zbraň údajně obstaral Maďar s iniciály K.L. Podezření potvrzují i různá „telekomunikační data“, informoval server.

K.L. údajně zbraň prodal za 3000 eur (asi 68 000 korun) přímo střelci, který zabil Kuciaka. Slovenští vyšetřovatelé získali z telefonátů mezi oběma muži další podrobnosti o koupi zbraně.

Podle policie možná s obstaráním zbraně pomáhal ještě další maďarský občan. Podle maďarského serveru už oba muže vyslechla maďarská policie. Nyní v případu nevystupují jako podezřelí, ale jako svědci a jsou na svobodě.

Kuciakovu vraždu si podle dřívějších nepotvrzených informací slovenských médií objednal podnikatel Marian Kočner, který je ve vazbě pro ekonomickou kriminalitu. Podle prokuratury objednavatel za vraždu zaplatil nejméně 70 000 eur (1,8 milionu korun). V souvislosti s případem je nyní ve vazbě také údajná druhotná objednavatelka zločinu Alena Zsuzsová, kterou slovenská média označila za blízkou Kočnerovi, nebo bývalý policejní vyšetřovatel Tomáš Szabó. Ten je podle slovenských médií podezřelý z vykonání nájemné vraždy.

Dvojici střelec zavraždil 21. února v jejím domě v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Slovenská prokuratura již informovala, že motivem vraždy byla investigativní práce novináře, který rozkrýval korupční kauzy a také psal o podezřelých obchodních transakcích Kočnerových firem.


Čtěte dále: Kiska: Slovenský stát je propojený s mafií a nikdo to neřeší

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.