1 soud s pohraničníkem

Pohraničník vrátil těhotnou Syřanku a ta přišla o dítě. Dostal podmínku

NOVÉ

Témata: ,

Švýcarský pohraničník dostal sedmiměsíční podmíněný trest a pokutu za to, že nerozpoznal vážný zdravotní stav syrské uprchlice v pokročilém stadiu těhotenství. Poslal ji zpátky do Itálie. Žena pak na cestě porodila mrtvé dítě. Informovala o tom agentura DPA.

Syřanka silně krvácela a křičela bolestí, příslušník švýcarské pohraniční stráže přesto nerozpoznal vážnost situace. Dítě ženy, která byla součástí skupiny uprchlíků, přišlo v červenci 2014 ve vlaku na svět už mrtvé.

Bernský vojenský soud muže odsoudil k sedmi měsícům vězení s podmínkou a pokutě 9000 švýcarských franků (téměř 200 000 Kč). Muž byl usvědčen z ublížení na těle z nedbalosti a z několikerého porušení služebních předpisů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Syřanka, která byla v osmém měsíci těhotenství, byla společně s ostatními uprchlíky poslána zpět do Itálie. Tam se zhroutila a porodila mrtvé dítě.

Žaloba pro pohraničníka žádala až sedm let vězení, neboť podle ní postrádal „jakoukoli lidskost“.

Případ se stal v pátek večer a pohraničník už měl po pracovní době. Manžel a sestra těhotné ženy údajně strážníka opakovaně prosili o pomoc. Švýcar ale všechny prosby ignoroval a rodině vyčítal, že se vydala na cestu s těhotnou ženou.

Čtěte také: Uprchlíci se vracejí domů. Z Řecka jich odjelo už 14.000


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.