Babiš celé léto „nemakal“, jak tvrdil. Byl na utajené dovolené v Benátkách

BABIŠOVY NEPRAVDY

Babiš celé léto „nemakal“, jak tvrdil. Byl na utajené dovolené v Benátkách
Babišovi na dovolené. Foto: Monika Babišová
2
Domov
Echo24

Celé léto dosluhující předseda vlády Andrej Babiš (ANO) prohlašoval, že na žádnou dovolenou nejede, protože jeho kabinet musí pracovat až do konce. Týden po volbách se však jeho žena Monika pochlubila fotografiemi z letní dovolené v Itálii a Babiš se k nim přihlásil. Jde tak o nepravdu, kterou předseda hnutí ANO balamutil před volbami voliče.

„Letos nejedu nikam, nemám právo na nic. A máme plno práce,“ prohlásil premiér v červenci ve vysílání CNN Prima News. To však bylo v době, kdy měl Babiš již po dovolené. Přitom ve veřejném prostoru již od června opakovaně tvrdil, že letos na žádnou dovolenou nepojede.

„Odjel jsem do Řecka, to byl skandál. Ale měl jsem to zaplacené. Dcera říkala – tati, když nepojedeš, už s tebou nemluvím. Na Krétě jsem byl každé ráno on-line s Integrovaným centrálním řídícím týmem, neustále makám,“ tvrdil v červenci premiér.

Týden po sněmovních volbách, ve kterých skončilo Babišovo populistické hnutí na druhém místě a v opozici bez šance sestavit vládu, však jeho manželka Monika zveřejnila na svém instagramovém účtu zveřejnila fotografie, na nichž oba Babišovi se dvěma dětmi chodí po italských Benátkách.

Babiš se k fotografiím vyjádřil o víkendu na svém facebookovém profilu. To, že v létě sliboval, že na dovolenou nepojede, však již nezmínil. „Snímky jsou z prodlouženého víkendu začátkem července tohoto roku. Kampaň začala 2. 9. Své paní jsem říkal, ať je po zkušenosti z Dubaje, kam letěla legálně a podle pravidel kvůli ohrožení naší rodiny s dcerou na týden, nezveřejňuje. Antibabišovci z toho tehdy udělali absurdní vymyšlený skandál. Minulý rok jsem byl kritizován za týden předplaceného pobytu na Krétě, kde jsem byl každé ráno ve spojení s Anticovid týmem. Takže pokud to někomu vadí, tak se omlouvám, že jsme si dovolili jet na 4 dny do Benátek. Chápu, že v očích mých nepřátel jsem se vůbec neměl narodit,“ uvedl premiér.

Loni v létě sklidil kritiku za to, že odletěl na dovolenou do Řecka v době, kdy jeho vláda vyzývala občany, aby trávili prázdniny spíše v Česku.