1 Plánovaný atentát na Obamu

Šéf americké domobrany se prý chlubil plánem na atentát na Obamu

, NOVÉ

Témata: , ,

Šéf domobrany z amerického státu Nové Mexiko se chlubil, že její členové plánují atentát na někdejšího prezidenta USA Baracka Obamu. Vyplývá to podle webu televize CNN z nedávno zveřejněných soudních dokumentů. Vůdce skupiny Larry Mitchell Hopkins, který nyní čelí obvinění z nepovoleného držení zbraní a munice, před dvěma lety prý hrozil smrtí i exministryni zahraničí Hillary Clintonové či americkému miliardáři a filantropovi Georgovi Sorosovi.

Na údajná prohlášení o plánovaném atentátu na exprezidenta a další osoby upozornil americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) anonymní tip v listopadu 2017. Muž prostřednictvím svého obhájce obvinění popírá.

Devětašedesátiletý Hopkins byl zadržen v sobotu poté, co se v médiích objevilo video, na němž jsou členové jeho krajně pravicové militantní skupiny, jak zadržují více než 300 běženců, jenž překročili hranici Spojených států a Mexika. Skupina, která si říká United Constitutional Patriots (Spojení ústavní vlastenci), tvrdí, že tak pomáhala americké pohraniční stáži vypořádat se s nárůstem migrantů, kteří přichází do USA z Latinské Ameriky.

Podle prohlášení agenta FBI Davida Gabriela úřady obdržely v roce 2017 informace, že skupina se sídlem v domě Hopkinse má zhruba 20 členů, kteří jsou ozbrojeni mimo jiné i útočnými puškami AK-47. „Hopkins také prý prohlásil, že Spojení ústavní vlastenci trénují, aby zavraždili George Sorose, Hillary Clintonovou a Baracka Obamu, protože tyto osoby ‚podporují (levicové radikály ze skupiny) Antifa‘“, dodal Gabriel.

Policie při následné domácí prohlídce zabavila devět střelných zbraní a munici, uvádí se v soudních dokumentech. Za jejich nepovolené držení ale úřady Hopkinse obvinily až nyní. Prokuratura svůj krok neodůvodnila.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Útok na demokraty a CNN? Obama a Clinton dostali funkční bomby

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.