1 Požár ubytovny

Ve vyhořelé ubytovně v Plzni bylo nalezeno lidské tělo

NOVÉ

Témata: , ,

V místě úterního požáru ubytovny v Plzni-Karlověnašli vyšetřovatelé torzo lidského těla. Totožnost mrtvého kriminalisté zjišťují. Dosud věděli jen o 12 lidech, kteří při požáru utrpěli zranění. Krajští kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Zadrželi kvůli tomu jednoho muže, který je zatím v policejní cele, uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Další podrobnosti o zadrženém muži neuvedla. O mrtvém se zatím ani neví, zda jde o muže či ženu.

Na místo ubytovny, kterou v úterý ráno zničil požár, nastoupili vyšetřovatelé hasičů a policie. Požár vypukl v úterý krátce před 8:00, po dvou a půl hodinách se ho hasičům podařilo lokalizovat. „Hasební práce byly ukončeny až v 3:00,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Přes noc byly na místě dvě jednotky hasičů, kteří spáleniště ještě prolévali vodou. Kde to bylo možné, rozebírali konstrukci a likvidovali skrytá ohniska požáru. Hasiči stále hlídají a kontrolují místo a v případě potřeby pomáhají vyšetřovatelům.

Zatím není ani přesně vyčíslená škoda, kterou oheň způsobil. Spolumajitel ubytovny v úterý odhadl škodu na 40 milionů korun. O příčinách vzniku požáru, kvůli kterému hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a fakultní nemocnice aktivovala traumatologický plán, se vedly v úterý na místě debaty. Někteří z lidí ubytovaných v objektu řekli, že jeden z lidí si vařil jídlo a zřejmě usnul u vařiče, který začal hořet. Policie ani hasiči ale tuto verzi nepotvrdili, příčinu požáru stále zjišťují.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Požár na vrcholu Ještědu. Uzavřeli kvůli němu i vysílač, nejezdí lanovka

Požár na vrcholu Ještědu. Uzavřeli kvůli němu i vysílač, nejezdí lanovka