7 Hoří les na Ještědu

Požár na vrcholu Ještědu. Uzavřeli kvůli němu i vysílač, nejezdí lanovka

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Na vrcholu Ještědu v Liberci hoří les. Hasiči se obávají, že se kvůli větru rozšíří. Na místě zasahuje více než deset jednotek. Hasiči povolali na pomoc i letadlo, které pomáhá s hašením a už shodilo první vodu. Letadlo pomáhá i se zjištěním rozsahu požáru, uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen krátce před 11:00. „Hoří lesní a travní porost za Ještědem. Na letišti bylo zřízeno plnicí stanoviště pro letadlo,“ dodala mluvčí. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu a povolali všechny jednotky, které mají k dispozici. „Vzhledem k větru a suchu a nepřístupnému terénu je nutné zasáhnout rychle,“ řekla Bílková.

Cestu na Ještěd zablokovaly hasičské vozy. „Ne všechny cisterny, hlavně ty velkokapacitní projedou úzkou cestou až na vrchol Ještědu,“ řekla Bílková. Hasiči nahoru dopravují vodu v cisternách, dál ji musejí čerpat dálkovým vedením. Kvůli zakouření zasahují v dýchacích přístrojích.

Uzavřen je kvůli požáru horský hotel a vysílač na vrcholu Ještědu, zavřená je i cesta nahoru od parkoviště Ještědka. „Lidi z hotelu jsme evakuovat nemuseli, bezprostřední nebezpečí jim nehrozí. Někteří odešli, mnozí tu ale mají auta, a tak zůstávají a sledují práci hasičů,“ dodala Bílková. Nejezdí kabinová lanovka, sedačková lanovka Skalka ale v provozu zůstala.

Čtěte také: V Kutné Hoře hořel odpad, chytlo i pole. Dým byl vidět až z Prahy

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.