VIDEO: Muže v autě naštvali cyklisté na silnici. Jednoho z nich srazil pěstí

CYKLISTA DOSTAL PĚSTÍ

VIDEO: Muže v autě naštvali cyklisté na silnici. Jednoho z nich srazil pěstí
Mezi řidiči a cyklisty panuje napětí, především kvůli možné kolizi, protože motoristé i cyklisté většinou soudí, že by ten druhý měl z vozovky zmizet. Foto: Nissan
2
Svět

Echo24

Mezi řidiči a cyklisty panuje napětí, především kvůli možné kolizi, protože motoristé i cyklisté většinou soudí, že by ten druhý měl z vozovky zmizet. Nestává se však tak často, aby si to řidič osobního vozu vyřídil s cyklistou ručně. Takový incident se však stal v Anglii a z pěstního souboje mezi řidičem a cyklistou existuje dokonce videozáznam. Informoval o tom server BBC.

Černý Nissan v západní Anglii se musel ploužit za skupinou osmi cyklistů, než je na úzkém úseku jednoproudové silnice mohl předjet. Jindy by celá příhoda skončila, ale řidič se rozhodl pro jiné řešení. Prudce zabrzdil a cyklistům poté nezbývalo nic jiného, než auto snažit objet. Řidič Nissanu se ale zase rozjel tak, aby s cyklisty držel tempo.

Řidič naznačil jednomu z cyklistů, že si s ním chce promluvit. Následně si však nejbližšího cyklistu přitáhl k sobě a několikrát ho udeřil pěstí do hlavy. Cyklista poté upadl a z kolize si odnesl monokl.

Zdroj řidičovy zlosti pocházel z toho, že cyklisté jedou ve dvojicích a on je nemohl předjet. „Než jsem stihl cokoli říci, tak už mě jeho ruka praštila do obličeje,“ řekl BBC napadený cyklista Ady Short a dodal, že ho reakce řidiče překvapila, protože prošel kurzem na zvládání konfliktů.

Celý incident zaznamenala na kameru upevněnou pod sedlem Shortova žena. Ta v šoku z řidičova počínání spadla z kola před jedoucí auto. „Bylo to dost děsivé. Říkala jsem si: Proboha, jestli se to auto ještě posune, tak to bude opravdu bolet a mohlo by mě to i zabít," řekla žena BBC.

Nezvyklý incident mezi skupinou cyklistů a řidičem automobilu nyní vyšetřuje místní policie.