„Najdu na vás a vaší rodinu nějakou špínu.“ Poslechněte si, jak podnikatel vyhrožoval Kuciakovi

„Najdu na vás a vaší rodinu nějakou špínu.“ Poslechněte si, jak podnikatel vyhrožoval KuciakoviAUDIO UVNITŘ
Pietní místo Jána Kuciaka Foto:

Foto: Profimedia

Svět

Rozhovor Kuciaka s Kočnerem

tk

Již téměř rok uběhl od vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, kteří byli zastřeleni. K blížícímu se smutnému výročí se Kuciakova domovská redakce, server Aktuality.sk, rozhodla zveřejnit jeho telefonní hovor s podnikatelem Mariánem Kočnerem, který byl označen jako objednavatel vraždy jedním z mužů, který je v souvislosti s ní vyšetřován. Podnikatel v rozhovoru, který se měl uskutečnit 5. září 2017, Kuciakovi vyhrožoval, že na něj a jeho rodinu najde „nějakou špínu“.

Kočnera jako objednavatele vraždy označil Zoltán Andruskó, který čelí obvinění, že se na smrti mladého páru podílel. Podle policie měl zprostředkovat kontakt mezi tlumočnicí Alenou Zsuzsovou, která měla jednat prostřednictvím Kočnera, s bývalým policistou Tomášem Szabóem. Ten měl podle prokuratury Kuciaka s Kušnírovou zastřelit. 

Zsuzsová však nedávno vypověděla, že pravým objednavatelem vraždy novináře a jeho snoubenky má být spolumajitel skupiny Penta Jaroslav Haščák. Po jejich vraždě měl podle Zsuzsové využít média spadající pod Pentu, aby ve společnosti vytvořila dojem, že si přes Zsuzsovou vraždu objednal právě Kočner. Penta deníku Echo24 prostřednictvím svého představitele Martina Danka tato obvinění odmítla.

Novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou zastřelili 21. února loňského roku v obci Veľká Mača východně od Bratislavy. Slovenská policie v září zadržela a obvinila z dvojnásobné vraždy čtyři osoby, mezi nimiž je podle prokuratury i vrah. Na začátku vyšetřování jako motiv činu označili policisté Kuciakovu investigativní práci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Údajná objednavatelka Kuciakovy smrti je obviněna z účasti na další vraždě

FOTO: Kuciaka sledovali před zavražděním u redakce i na zastávce. Snímky zveřejnili v Itálii

Související články