Hvězda NBA Satoranský se odmítl sejít s Babišem. Neusiloval jsem o to, reagoval Babiš

Hvězda NBA Satoranský se odmítl sejít s Babišem. Neusiloval jsem o to, reagoval BabišNové
Domov

Babišova návštěva v USA

Český premiér Andrej Babiš středeční pracovní den v USA zakončil za doprovodu manželky Moniky návštěvou zápasu NBA, ve kterém se klub Washington Wizards střetnul s Dallasem. S českým basketbalistou Tomášem Satoranským, který hraje za Washington, se ale nesetkal, aktuálně nejlepší český hráč se s ním odmítl sejít. Babiš ve čtvrtek před novináři uvedl, že o setkání s jediným současným českým basketbalistou v NBA neusiloval.

„Osobní setkání jsem odmítl, na zápas však může dojít kdokoliv,“ napsal Satoranský přes facebook fanouškovi, který ho vyzýval, aby se s Babišem kvůli jeho politické minulosti nescházel. Záznam komunikace zveřejnil na facebooku portál proBasket.cz.

„Já jsem určitě pana Satoranského neoslovoval,“ řekl Babiš novinářům. „Rozumím, že na sítích je dostatečný počet ´hejtrů´, kteří mu dopředu dávali různé vzkazy,“ uvedl. Prohlásil, že se s manželkou Monikou pouze šli podívat na zápas, ocenil atmosféru v hale i výkon Satoranského.

Satoranský pomohl Dallas porazit 14 body, osmi doskoky a 11 asistencemi. Osm minut před koncem, kdy Dallas vedl o tři body, Satoranský čtyřmi body v řadě vrátil domácím vedení, následně nahrál na trojku Trevoru Arizovi a Wizards už výhru nepustili.

Babiš do Spojených států odcestoval v úterý, zpět do vlasti odletí v pátek. Návštěva vyvrcholila ve čtvrtek, kdy se Babiš setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Babiš ve Washingtonu uctil Masarykovu památku, navštíví ještě památník k 11. září

Související články