1 nebezpečné balíčky

Američané řeší další výbušniny, balíček dostali De Niro i bývalý viceprezident Biden

NOVÉ

Témata: , , ,

Newyorská policie ve čtvrtek zasahovala na Manhattanu, kde byl nalezen podezřelý předmět v domě, v němž se nachází restaurace a produkční firma herce Roberta De Nira. Balíček byl podle policie adresován přímo jemu. Další výbušnina, celkem už devátá, přišla ve státě Delaware na adresu bývalého viceprezidenta Joea Bidena.

Speciální jednotka newyorské policie odstranila podezřelý předmět z budovy ve čtvrti Tribeca na jižním Manhattanu a odvezla ho pryč. Podle zasahujících policistů byl předmět podobný zásilkám, které v minulých dnech dostali přední politici Demokratické strany, psali jsme o nich zde. Podobné bylo údajně i výbušné zařízení uložené uvnitř.

De Niro se letos v létě dostal na stránky amerických médií kvůli útočným výrokům na adresu prezidenta Donalda Trumpa při předávání divadelních cen Tony. Oscarový herec, který už předtím prohlásil, že by Trumpovi nejraději dal pěstí, na udílení ceny za použití vulgárního anglického slova „fuck“ urazil prezidenta. Trump ho pak označil za „individuum s velmi nízkým IQ“.

Balík s možnou výbušninou byl lokalizován v sedmém poschodí budovy, tedy v místech, kde jsou kanceláře De Nirovy společnosti Tribeca Productions.

Policisté se rovněž dostavili na poštovní úřad ve městě New Castle ve státě Delaware, aby analyzovali další doručený balíček. Adresován byl bývalému viceprezidentu Joeu Bidenovi, který nedaleko bydlí. Podle agentury AP bylo zjištěno, že i tato zásilka se podobá balíčkům s trhavinou, které dostaly jiné osobnosti demokratů.

Prezident Trump na twitteru napsal, že zloba šířící se Amerikou je z velké části způsobena záměrně zfalšovanými a nepřesnými zprávami mainstreamových médií. „Stal jsem se tak špatným a nenáviděným, že se to nedá popsat,“ napsal Trump a vyzval média, aby RYCHLE napravila své chování.

Čtěte také: Útok na demokraty a CNN? Obama a Clinton dostali funkční bomby

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.