Putin si zahrál hokej s hvězdami NHL, vstřelil nejméně osm gólů. Děkovačku pak neustál

Putin si zahrál hokej s hvězdami NHL, vstřelil nejméně osm gólů. Děkovačku pak neustálNOVÉ
Svět

Pád na červený koberec

Ruský prezident Vladimir Putin (66) si v pátek zahrál v Soči hokej s bývalými hvězdami NHL. Soupeři nastřílel před diváky mnoho gólů. Zatímco podle agentur to bylo osm, Kreml napsal, že prezident vstřelil deset gólů. Na závěr si Vladimir Putin během zdravice s fanoušky nevšiml červeného koberce u boxu časoměřičů, vjel na něj bruslemi a prudce spadl přímo na obličej. Posléze se zvedl a pokračoval ve zdravení fanoušků.

Prezidentův tým, za nějž hrál například i ministr obrany Sergej Šojgu a vstřelil hattrick (3+0), vyhrál 14:7. Sám prezident měl vstřelit minimálně osm gólů, podle vyjádření Kremlu to mělo být deset. Po boku měl Vladimir Putin i někdejší známé hvězdy z NHL – například Vjačeslava Fetisova či Pavla Bureho. V týmu jeho soupeře pak působili amatéři – například jeho kamarádi z dětství či významní ruští oligarchové.

Po vyhraném zápase si „hráč“ s číslem 11 a prezident v jedné osobě užíval ještě děkovačku s fanoušky. Během ní však upadl, když neúmyslně najel bruslemi na červený koberec a prudce spadl na obličej. Posléze se však hlava státu zvedla a pokračovala bez jakékoliv prodlevy bez náznaků emocí ve zdravici s občany.

Čtěte také: Drama ve vzduchu. Letadlu u Příbrami se rozbilo kolo, přistání však posádka zvládla

Související články