Kolaps hokejisty

Oba týmy při přerušení hry Foto:

Autor: reprofoto YouTube/SPORTSNET

2

Hokejový obránce Jay Bouwmeester ze St. Louis zkolaboval při utkání NHL v Anaheimu. Šestatřicetiletý Kanaďan se zhroutil na střídačce ve 13. minutě během přerušené hry, když se natahoval pro pití. Při převozu do nemocnice byl při vědomí. Zápas se nedohrál.

K incidentu došlo na zápase mezi týmy Anaheim Ducks a St. Louis Blues, za které hraje i Bouwmeester. Klub nehodu označil za „srdeční příhodu“. V době přerušení hry bylo skóre 1:1.

Bouwmeester hraje v NHL sedmnáctou sezonu, v té minulé získal se St. Louis Stanleyův pohár. Má také zlatou olympijskou medaili z her v Soči v roce 2014.

Naposledy se v NHL podobná situace přihodila v roce 2014, kdy zkolaboval Rich Peverley. Tehdejší útočník Dallasu měl nepravidelný srdeční rytmus a pomohl mu rychlý zásah zdravotníků.

Větší bezpečnost zaručuje hráčům i pravidlo, že při utkání musí být k dispozici alespoň dva doktoři a jeden z nich musí být v dosahu patnácti metrů. Nesmí chybět ani defibrilátor, který zachránil život v roce 2005 českému obránci Jiřímu Fischerovi po kolapsu v Nashvillu.

Mrázek inkasoval v předchozích dvou zápasech deset branek, pak chytal dvakrát jeho náhradník James Reimer. Českého gólmana překonal Benn v osmé minutě. Ještě v první třetině vyrovnal Sebastian Aho krátce po vypršení trestu Radka Faksy. Dallas rozhodl v rozmezí 33. až 36. minuty dvěma góly v přesilových hrách. Proměnili je Denis Gurjanov a Benn, který v závěru při power play zkompletoval hattrick.