Nejbohatším člověk zůstává Bezos, v první stovce boháčů je i Kellner

Žebříček nejbohatších lidí

Nejbohatším člověk zůstává Bezos, v první stovce boháčů je i KellnerNOVÉ
Jeff Bezos Foto:

Foto: Wikimedia Commons/ Steve Jurvetson - Flickr: Bezos’ Iconic Laugh, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21166413

Ekonomika

Echo24

Nejbohatším člověkem světa zůstává druhým rokem za sebou zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, jehož majetek se meziročně zvýšil o pětinu na 147 miliard dolarů (zhruba 3,3 bilionu Kč). Vyplývá to z letošního žebříčku čínského serveru Hurun. Do první stovky nejbohatších lidí světa se letos podle serveru nově dostal mimo jiné český podnikatel Petr Kellner.

Kellnerův majetek podle serveru oproti předchozímu roku stoupl o 17 procent na 14 miliard dolarů (zhruba 315 miliard Kč). Kellner, který je majitelem investiční skupiny PPF, se tak v žebříčku umístil na 88. až 99. pozici.

Druhým nejbohatším člověkem světa je podle žebříčku zakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates, který odsunul na třetí příčku investora Warrena Buffetta. Gatesův majetek stoupl o sedm procent na 96 miliard dolarů, zatímco Buffettovo jmění se snížilo o 14 procent na 88 miliard dolarů. Údaje o hodnotě majetku se vztahují k 31. lednu, upozorňuje Hurun.

Celosvětový počet dolarových miliardářů se podle serveru v důsledku loňského poklesu na akciových trzích snížil o 224 na 2470 osob. Největší počet milionářů má Čína, za kterou následují Spojené státy, Německo, Británie a Indie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Nejbohatší muž planety Jeff Bezos obvinil bulvární list z vydírání kvůli intimním fotkám