VIDEO: V Tádžikistánu auto zabilo západní cyklisty, mohlo jít i o terorismus

TEROR?

VIDEO: V Tádžikistánu auto zabilo západní cyklisty, mohlo jít i o terorismusNOVÉ
ilustrační foto, cyklisté v Tádžikistánu Foto:

Foto: repro zen.yandex.ru

3
Svět

Čtyři cyklisty z USA, Švýcarska a Nizozemí zabil v neděli v Tádžikistánu svým vozem řidič, který z místa činu ujel. Oznámila to dnes místní tisková agentura Avesta. Policie nevylučuje terorismus a z odpovědnosti za čin obviňuje skupinu několika osob. Celkem pět členů skupiny policisté dopadli a zastřelili. K zodpovědnosti za čin se mezitím přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

 

Incident, při němž byli další tři cyklisté ze Švýcarska, Nizozemí a a Francie zraněni, se stal v lokalitě Sebiston asi 80 kilometrů jihovýchodně od metropole Dušanbe. Řidičem osobního automobilu, který do skupiny cyklistů najel, byl podle tádžické agentury jednadvacetiletý Džafariddín Jusufov. Na cyklisty členové bandy zaútočili i noži, stav zraněných osob údajně není vážný.

Za informaci o útočnících byla vypsána vysoká peněžní odměna, napsala Avesta.

Auto policisté později našli nedaleko místa činu. Jednoho muže přitom zatkli, další dva, kteří kladli odpor, na místě zastřelili. Později byli dopadeni další tři členové skupiny, které policisté rovněž „zlikvidovali,“ uvádí úřední zpráva. Zda byl mezi nimi řidič útočícího automobilu, není známo.

Tádžický ministr vnitra Ramazon Rahimzoda novinářům řekl, že incident policie vyšetřuje jako možnou dopravní nehodu, loupežnou vraždu nebo terorismus.

K zodpovědnosti za čin se přihlásil Islámský stát prostřednictvím své propagandistické agentury Amak, jež ale žádné důkazy neposkytla. Agentura Reuters upozornila, že se organizace často hlásí k odpovědnosti za útoky po celém světě. Vyšetřovatelé však mnohdy konstatují, že o napojení pachatelů na IS neexistuje žádný důkaz.

Foto:

identita podezřelých – tádžická policie


Čtěte dále: VIDEO: Palestinka, která fackovala vojáka, je volná. Je z ní „hrdinka“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.