Zeman letěl na svatbu protokoláře vojenským vrtulníkem. „Rozhodli jsme se tak,“ oznámil Hrad

Veselka v Osvětimanech

Zeman letěl na svatbu protokoláře vojenským vrtulníkem. „Rozhodli jsme se tak,“ oznámil HradNOVÉ
Prezident Miloš Zeman Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

nel Echo24

Prezident Miloš Zeman ve středu po jmenování vlády spěchal na svatbu jeho protokoláře Vladimíra Kruliše. K přepravě využil k vojenský vrtulník. Přistál nedaleko Osvětiman, kde se konala veselka v penzionu kancléře Vratislava Mynáře. Proč Zeman využil armádní vrtulník na soukromou akci, jeho mluvčí Jiří Ovčáček blíže neupřesnil. 

Šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš si ve středu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku bral Dagmar Dítětovou. Akce se zúčastnil i prezident Miloš Zeman, který předtím podruhé jmenoval vládu Andreje Babiše.

Prezident využívá cestování armádním vrtulníkem poměrně běžně, tentokrát jej ale využil na soukromou akci. „Protože jsme se tak rozhodli,“ stručně okomentoval důvod jeho mluvčí Jiří Ovčáček pro deník Blesk.

Vladimír Kruliš má k prezidentovi velmi blízko, angažoval se i ve Straně práv občanů (SPO), kterou Zeman zakládal. Za SPO neúspěšně v roce 2016 kandidoval v krajských volbách ve Zlínském kraji, ve straně také působil jako místopředseda. 

Zeman ve středu před Krulišovou svatbou jmenoval vládu osm měsíců po volbách a pět měsíců po demisi dosavadní menšinové vlády ANO. Nově jmenovaný koaliční kabinet ANO a ČSSD by měli ve Sněmovně podporovat komunisté, definitivně o tom rozhodnou o víkendu.

Zeman kvůli svým výhradám nejmenoval šéfem diplomacie Miroslava Pocheho (ČSSD), řízením úřadu pověřil předsedu ČSSD Jana Hamáčka, který vede také vnitro. O důvěru vláda požádá poslance 11. července, před hlasováním chce kabinet ve Sněmovně podpořit Zeman.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Babiš musel změnit návrh na jmenování, jinak Zeman porušil ústavu