„Disney zážitek“: Trampolíny a 7 procent ročně na Fundliftu

INVESTICE

„Disney zážitek“: Trampolíny a 7 procent ročně na FundliftuNOVÉ
Ekonomika

V Čestlicích u Prahy bylo otevřeno největší trampolínové centrum v ČR – HOP Arena, za kterou stojí společnost Trampoline Investments s.r.o. Jedná se o franšízový koncept úspěšných amerických center Summit Trampoline Park, díky kterému je možné tzv. „Disney zážitek“ vyzkoušet i v Česku. Na nově otevřeném trampolínovém centru je možné se podílet také investorsky. Trampoline Investments právě spustila investiční crowdfundingovou kampaň na Fundliftu, kde poptává pět milionů korun výměnou za tříleté dluhopisy se 7procentním ročním úrokem.

Skákání na trampolínách a nejrůznější pohybové atrakce jsou novou, aktivní formou zábavy. Radost z pohybu, adrenalin a překonávání vlastních limitů v bezpečném prostředí, to všechno přitahuje návštěvníky trampolínových center.

Podle průzkumů se navíc předpokládá, že množství času stráveného v zábavních sektorech bude růst až pět procent CAGR (složená roční míra růstu) za rok, nebo dvojnásobek procenta růstu HDP. Trampolínová centra se v posledních deseti letech stala velkým trendem v USA a poměrně nedávno se koncept dostal do Evropy, kde jsou větší trampolínová centra díky své rozmanitosti poskytované „skákací“ zábavy velmi populární například ve Velké Británii, Německu atd. Tento koncept je úspěšný v ekonomicky „bohatších“ i „chudších“ zemích.

Foto:

FOTO: Facebook/Hop Arena

Česká firma Trampoline Investments nedávno otevřela dosud největší trampolínové centrum v České republice – HOP Arenu v Čestlicích u Prahy. „HOP Arena je součástí americké skupiny Summit Trampoline Park, která po Latinské a Střední Americe provozuje již šest úspěšných trampolínových center. Z nich jsme načerpali zkušenosti, které právě přinášíme do České republiky. Snažili jsme se na základě know-how vytvořit unikátní centrum určené právě pro Čechy tak, jak si myslíme, že by mohlo být nejlepší,“ říká Václav Kubeček, ředitel Trampoline Investments.

HOP Arena láká na atrakce jako je překážková dráha “Cesta Ninja bojovníka”, “Maxiskok” – olympijské trampolíny umožňující skoky až do výšky 4,5 metru, basketbal, vybíjená a spousta dalších atrakcí představujících to nejlepší, co lze dnes v trampolínových centrech vyzkoušet. Cílem je zákazníkovi poskytnout tzv. „Disney zážitek“, který ho nadchne a přiláká i pro další návštěvy.

Foto:

FOTO: Facebook/Hop Arena

Do výstavby HOP Areny bylo zainvestováno 34 milionů Kč prostřednictvím půjček společníků firmy Trampoline Investments. Mezi investory je mimo jiné také podnikatel a bývalý šéf petrochemického holdingu Unipetrol Belgičan François Vleugels. „K investici do HOP Areny mě dlouho nikdo nemusel přemlouvat. Poté, co jsem si objel podobné arény ve Velké Británii a Německu, jsem byl přesvědčen o tom, že je to fantastická příležitost. Proto jsem neváhal a do projektu se spolu s Václavem Kubečkem pustil,“ říká Vleugels.

Trampoline Investments krátce po spuštění HOP Areny nyní spustila také investiční crowdfundingovou kampaň na platformě Fundlift. Od investorů chce vybrat celkem pět milionů Kč formou tříletých dluhopisů, za které nabízí zhodnocení sedm procent ročně.

O HOP Areně:
HOP Arena je nově spuštěné trampolínové centrum v Čestlicích u Prahy. Za tímto sportovně zábavním centrem stojí společnost Trampoline Investments s.r.o., která centrum provozuje na základě licence a oprávnění od americké firmy METROLIME Limited, která pod obchodní značkou Summit Trampoline Park provozuje 6 úspěšných trampolínových center na území Střední a Jižní Ameriky.

O Fundliftu:
Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu. Fundlift byl spuštěn v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 38 projektů, z toho 32 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku emise. Celková zafinancována částka již přesáhla 203 milionů korun.

Foto:

FOTO: Facebook/Hop Arena