1 Konečně absolventem

Veterán z druhé světové dokončil po 74 letech školu. Diplom získal v 94 letech

, NOVÉ

Témata: , ,

Američan Robert Lockhard dostal ve věku 94 let diplom oficiálně potvrzující, že absolvoval Circleville High School v Ohiu. Nebýt druhé světové války, byl by ji možná dokončil už v roce 1944. Slavnostní ceremonie se konala den před americkým Dnem obětí války, a pro muže byla velmi silným zážitkem.

„Znamená to pro mě všechno. Všechno,“ řekl Lockhard CNN. Muž obdržel několik válečných vyznamenání. Podle serveru The Independent řekl, že po návratu z bojů dostal osobní život absolutní prioritu, a proto studia tehdy nedokončil.

Během druhé světové války bojoval ve střední Evropě, ale také v severní Francii a v Den D se vylodil v Normandii. 

Spojené státy americké, které už dříve poskytovaly některým Spojencům v počínající válce pomoc, vstoupily aktivně do války 7. prosince 1941 poté, co Japonsko udeřilo na jejich námořní základnu v Pearl Harboru.

Čtěte také: Pirát Pikal se kaje za výrok o ‚letcích plnících rozkazy‘. Daroval 50 tisíc Paměti národa

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.