Po Bělorusech i Francouzi. Čeští hokejisté je rozstříleli 6:0

Po Bělorusech i Francouzi. Čeští hokejisté je rozstříleli 6:0NOVÉ

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Čeští hokejisté si po první tříbodové výhře nad Běloruskem připsali další povinný úspěch. V neděli potvrdili svou roli favorita, když v rámci základní skupiny mistrovství světa přejeli Francii výsledkem 6:0. Dvě trefy zaznamenal David Pastrňák, další dvě branky si připsal Roman Horák. Češi se tak s 12 body dočasně osamostatnili na 3. příčce v tabulce skupiny A. Poslední utkání s Rakouskem rozhodne o tom, z jaké pozice vstoupí český tým do vyřazovacích bojů.

Netrvalo ani čtyři minuty a David Pastrňák znovu Royal Areně v Kodani předvedl, jakou formu si přivezl ze zámoří. K jeho první brance přispěl svou asistencí jeho spoluhráč z Bostonu David Krejčí. V osmé minutě to bylo už 2:0, opět zásluhou Pastrňáka. Český tým s gólmanem Rittichem v bráně byl jednoznačně aktivnější, Francouzi na české hráče nestačili a nebyli schopni rozjet nebezpečnější akci, ani když hráli přesilovku.

Třetí gól přidal v patnácté minutě Jaškin. Horák vstřelil svou první branku v přesilové hře na začátku druhé třetiny, podruhé využil pobídku po individuální akci Filipa Chytila. Pro Chytila však zápas skončil předčasně. Musel zamířit do šaten poté, co ho do hlavy udeřil francouzský obránce Janil. Češi na kluzišti jednoznačně dominovali i ve třetím dějství, na konečných 6:0 upravil po delší odmlce Filip Nečas v 50. minutě skrytou střelou zpoza chumlu hráčů.

Poslední zápas v základní skupině odehrají čeští hokejisté s Rakouskem v pondělí od 20:15. Češi v tabulce aktuálně drží třetí místo, po možné výhře by se na ně však bodově dotáhli Švýcaři.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.