21 Přehled přírodních koupališť

OBRAZEM: Nejlepší přírodní koupaliště kousek od Prahy

, UVNITŘ FOTOGALERIE

Témata: , ,

Koupání na dosah přírody, v jezerech, rybnících nebo v zatopených pískovnách. Přírodní koupaliště nabízejí zážitek odlišný od klasických akvaparků a veřejných bazénů s chlorovou vodou. Celou řadu jich lze přitom najít i ve Středočeském kraji, v blízkosti hlavního města.

Necelou půlhodinu jízdy autem z Prahy se nachází přírodní koupaliště Jureček u Říčan. Areál plovárny nabízí travnatou pláž a hřiště pro děti s lanovkou, vybavením na stolní tenis nebo hřištěm na beach volejbal. Poblíž stojí kiosek nebo regulérní restaurace. Uživatelé chválí levné vstupné.

Po pětatřiceti kilometrech jízdy z metropole je možné dojet na přírodní koupaliště Vyžlovka za Říčany. Výtkou uživatelů je absence parkoviště, vedle toho ale koupaliště nabízí možnost sportovního vyžití včetně beach volejbalu, fotbalu, šipek nebo ping-pongu. Nechybí hřiště pro děti. Návštěvníci chválí, že ani vstupné pro dospělé nepřekročí 30 korun.

Jezero Poděbrady mezi Kolínem a Nymburkem leží asi 45 minut jízdy z hlavního města. Vodní plocha vznikla v bývalé pískovně. V jarních měsících tu je klid, s nástupem léta však koupaliště zažívá větší nápor. Je tu písková pláž.

U Brandýsu nad Labem, asi 35 kilometrů od Prahy, se nachází přírodní koupaliště Proboštská jezera. Místní kemp nabízí možnost ubytování i dalších služeb, jmenovitě pronájem tenisového kurtu nebo volné hřiště pro děti. Uživatelé kladně hodnotí obecně dobré zázemí.

O několik kilometrů dál se nachází Jezero Lhota. Pískové pláže jsou obrostlé borovými lesy, na místě je k dispozici několik stánků s občerstvením, parkoviště a nabídka sportovních aktivit, např. beach jógy. Podle hlášení návštěvníků není koupaliště zatím příliš zaplněno.

Téměř na témže místě lze najít Jezero Konětopy. Přírodní koupaliště nabízí parkování za poplatek, zadarmo lze auto odstavit mimo areál. Na písčité plášti je občerstvení a existuje možnost si tu zarybařit. Lidé hlásí, že během jara je relativní klid, v létě však návštěvníků přibývá.

Jezero Vojkovice na Mělnicku je přejmenovaná zatopená pískovna. Lze tu parkovat bezplatně a majitelé poměrně vzácně povolují i vstup se psy. Návštěvníci zde často stanují nebo dojíždějí v karavanech. V létě se do Vojkovic podle ohlasů jezdí koupat velké množství lidí. Pro zájemce poblíž stojí chatky, kde je možné se ubytovat, nebo restaurace.

Do Mlékojed u Neratovic trvá cesta autem z Prahy necelou třičtvrtěhodinu. Do poměrně populárního areálu je vstup zdarma, za parkování se nicméně platí. Místní beach park provozuje bar, pouštějí se tu filmy a pořádají koncerty. Návštěvník tu rovněž najde hřiště nebo lezeckou stěnu. Vedle toho ale funguje i klasické přírodní koupání.

Čtěte také: Nejkrásnější chalupa v drsném Českém středohoří. Podívejte se

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Kurdové čelí turecké invazi v Sýrii. Oddechový čas skončil

Echo týdne: Kurdistán, Norsko, fotbal ● Svět: Facebook zaléhává na matrace ● Esej: Když Češi pohřbívali boha ● Kauza: Politici nejsou schopni zkrotit… koloběžky ● Recenze: Jako Salieri a Mozart

Proč Češi zaostávají v cizích jazycích Jen 27 procent lidí u nás věří, že se domluví anglicky
Za chajdou schovaná SPECIÁL ARCHITEKTURA
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.