1 KOMENTÁŘ

Kubera je normální

Témata:

Je třeba se zastat předsedy Senátu Jaroslava Kubery, který při tryzně za oběti nacistického Německa v Terezíně upozornil na nebezpečí ideologie progresivistů a především na rizika, která plynou z toho, pokud ji odmítá, nebo nepřijme.

Předseda Senátu řekl toto: „To, co nestihli nacisté, dokončili o pět let později komunisté, kteří také nesnášeli jakýkoliv odpor, jiný názor a nesouhlas. Stále častěji mívám pocit, že ještě nedávno tak kruté a živé vzpomínky na to, co se tady v Terezíně odehrálo, dnes blednou stále rychleji. Hodnoty, na kterých jsme tento památník stavěli, jsou víc a víc relativizovány a vítězí lhostejnost k naší vlastní minulosti. Nejde jen o nezájem o historii a úctu k památce těch, kteří nám svými oběťmi umožnili žít dnešní svobodný a demokratický život. Jsme lhostejni k opětovnému nárůstu totalitního uvažování, ve kterém tak nepokrytě platí ,kdo není s námi, je proti nám‘ a je potřeba ho umlčet. Vždyť totalita, nesnášenlivost k jiné rase, k jinému názoru může mít a má dnes zcela jinou podobu. Třeba zahalenou do slov ekologie, životní prostředí, rovnost pohlaví, politická korektnost a multikulturalismus.“

Vyslovil naprosto legitimní úvahu o teroru nastupujících nových ideologií. Jejich hlídači a zvěstovatelé, rekrutující se z progresivistů ovládajících mediální mainstream, strážců správných názorů na sociálních sítích a samozřejmě vypečených hipsterů z neziskovek, ani chvilku nelenili a začali Kuberu ze všech kanálů trolit. Samozřejmě, jak je v této společnosti zvykem, vytrhávali z kontextu, dosazovali svůj vlastní a měli plnou pusu znevažování obětí nacistů a Židů, kteří se jim hodí, když se zrovna nemluví o utrpení Palestinců. 

Tak předně: je rolí politika nebo veřejně činné osoby na místě tragédií upozorňovat na nové rizikové proudy ve společnosti. Ekologisti, multikulturalisti a progresivisti obecně za sebou lidské oběti nemají, ale žádný teror jediného správného pohledu na svět nezačal popravami a vražděním. Klubal se pozvolna, s myšlenkou spasení světa a rovnosti mezi všemi živočichy. Když získal dostatečnou podporu, následně ji využil k podvolení většiny a začal s nekompromisním uplatňováním svých idejí v reálném životě. Jako to dělali nacisti, komunisti, ti, kteří to myslí s ostatními nejlíp.

Jaroslav Kubera nepředstírá, že je intelektuál. Ve veřejném životě vyrostl jako primátor středně velkého českého města. Přiznává, že má rád svou ženu. Netají své neřesti a je třeba náruživým kuřákem. Říká to, co mu připadá normální, tedy to, co má své normy a pravidla. A zcela logicky se straní sociálních sítí.


/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.