Slavia hrala v Edenu s Barcelonou vyrovnaný zápas, ale padla vlastním gólem 1:2

fotbal

Slavia hrala v Edenu s Barcelonou vyrovnaný zápas, ale padla vlastním gólem 1:2NOVÉ 1
Panorama

Skvělý zápas v Edenu. Barcelona vedla po prvním poločase nad Slavií 1:0 brankou Lionela Messiho ve třetí minutě. V dalším vývoji zápasu ale byla Slavia slavné Barceloně zdatným soupeřem. Na počátku druhého poločasu vyrovnal Jan Bořil. Avšak po dalších sedmi minutách si dali domácí vlastní branku.

Pražané utrpěli teprve druhou porážku za posledních 28 soutěžních zápasů. Po polovině skupiny figuruje český šampion na posledním místě skupiny F s jediným bodem, který získal na úvod v Miláně za remízu 1:1 s Interem. V druhém kole před třemi týdny Slavia doma podlehla Dortmundu 0:2. Barcelona vyhrála s českým soupeřem popáté za sebou a vede tabulku se sedmi body.

V příštím utkání 5. listopadu čeká Slavii, která hraje skupinu Ligy mistrů podruhé a poprvé po 12 letech, odveta v Katalánsku. Do další fáze postoupí první dva týmy.

Fotbalisté Barcelony nastoupili ve večerním utkání 3. kola základní skupiny Ligy mistrů na Slavii se všemi hlavními hvězdami. V sestavě pětinásobného vítěze soutěže nechybí kanonýr Lionel Messi, útočníci Antoine Griezmann a Luis Suárez ani stoper Gerard Piqué či záložník Sergio Busquets.

Slávisté začali hrát v očekávané jedenáctce až na defenzivního univerzála Jaroslava Zeleného, který překvapivě zaujal místo na levé straně zálohy a spolu s bekem Janem Bořilem brání Messiho. Na hrot útoku postavil trenér Jindřich Trpišovský Petera Olayinku. V sestavě nechybí stoper David Hovorka, který stihl doléčit zranění.

Základní sestavy:

Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil - Souček, Ševčík - Masopust, Stanciu, Zelený - Olayinka.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Arthur, Busquets, De Jong - Messi, Suárez, Griezmann.