Ženy v ohrožení: Žebříček států, které jsou pro něžné pohlaví nejnebezpečnější

Riziko násilí

Ženy v ohrožení: Žebříček států, které jsou pro něžné pohlaví nejnebezpečnějšíNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

V žebříčku pro ženy nejnebezpečnějších zemí dominují asi ne tak překvapivě státy v Asii, Středním východě a Africe. Desáté místo ale obsadily USA. Autoři výzkumu společnosti Thomson Reuters zařazení Spojených států odůvodnili kampaní #MeToo.

Úplně nejhorší zemí pro ženy je podle výzkumu Indie. Jednak je tu vysoké riziko sexuálního násilí, ale také otrocké práce. Průzkum sestavilo 550 odborníků na situaci žen, píše server CNN. Ženám v Indii navíc hrozí nucené manželství nebo mrzačení ženských pohlavních orgánů. Situace se v zemi podle výsledků zhoršuje, protože v obdobném průzkumu dělaném před sedmi lety byla Indie „až“ na čtvrtém místě.

Podle údajů indického Národního úřadů pro záznamy kriminality je zde policii denně hlášeno přibližně sto sexuálních útoků. V roce 2016 jich bylo za celý rok přes 39 tisíc a oproti předchozímu roku došlo o dvanáctiprocentní nárůst. 

Další země na seznamu jsou například Afghánistán, Sýrie, Somálsko nebo Pákistán, kde jsou ženy diskriminovány a v rámci válečných konfliktů dochází i k častějšímu násilí.

Překvapivě se ale na desátém místě umístily Spojené státy. Průzkum společnosti Thomson Reuters se uskutečnil poté, co se v říjnu minulého roku objevila kampaň #MeToo . Právě velký počet žen, které byly zneužity, je důvodem, proč jsou USA na seznamu.  

„Stovky žen od té doby veřejně obvinily mocné muže z byznysu, vlády i celebrit ze sexuálního zneužívání a tisíce se připojily k #MeToo, aby sdílely svoje příběhy,“ píší autoři výzkumu.  Kampaň #MeToo (Já také) spustila aféra producenta Harvey Weinsteina.

Nejnebezpečnější země pro ženy:
1. Indie
2. Afghánistán
3. Sýrie
4. Somálsko
5. Saúdská Arábie
6. Pákistán
7. Demokratická republika Kongo
8. Jemen
9. Nigérie
10. USA

Před sedmi lety byly podle průzkumu expertů ze společnosti Thomson Reuters nejnebezpečnějšími zeměmi Afghánistán, Demokratická republika Kongo, Pákistán a Somálsko. Letos se společnost podle svých slov snažila zjistit, zda se situace změnila a rozšířila průzkum na 10 míst. Brala ohled na zdravotní péči, sexuální násilí nebo například obchod s lidmi.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Bývalý generální tajemník NATO Javier Solana nesmí do USA. Před lety navštívil Írán

Sdílet:

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články