1 Názory čtenářů

Jak platit nemocenskou?

Karenční doba je obecně dobrý nastroj pro zabránění nepotřebným a nepoctivým absencím, ale  v zájmu poctivých pracovníků bych byla pro kompromisní řešeni: aby v případě, že pracovní neschopnost potrvá ještě čtvrtý den nebo i déle, čili jde o skutečné onemocnění, měl by podnik zpětně proplatit i první tři dny.

Podobně jako při návštěvě pohodovosti, kde se platí regulační poplatek 90 Kč, ale neplatí se v případě, že si pacienta ponechají v nemocnici. 

Ještě mám dotaz, spíš než příspěvek do diskuse: vzpomínám si,, že  za komunistů často při onemocnění  se pracovníci nehlásili do neschopnosti, ale brali si z finančních důvodů dovolenou. To dnes už nejde?


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.