YouTube má nejhorší video na světě. Nasbíralo 13 milionů „dislajků“ za pár dní

YouTube má nejhorší video na světě. Nasbíralo 13 milionů „dislajků“ za pár dníVIDEO UVNITŘ
YouTube Rewind 2018 Foto:

Foto: Wikimedia Commons/ Source (WP:NFCC#4), Fair use, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=59425484

Svět

Nejhorší video na světě

tk Echo24

Server YouTube má nové „nejhorší video“, tedy video s největším počtem negativních ohlasů. Jedná se o „YouTube Rewind 2018“, tedy video vytvořené paradoxně právě samotným internetovým velikánem. Video, jehož cílem je rekapitulace všeho, co se na YouTube v letošním roce odehrálo, za necelé dva týdny od nahrání nasbíralo 13 milionů „dislajků“, tedy palců dolů. Ty jsou hodnotícím nástrojem na internetovém serveru.

„YouTube Rewind 2018“ získalo prvenství překonáním dosavadního lídra – videoklip Justina Biebera k písničce Baby, která jej proslavila. To má dodnes „pouhých“ necelých 10 milionů „dislajků“.

Účelem videa, které internetový server vydává každoročně posledních sedm let, je rekapitulovat nejzajímavější události na YouTube za poslední rok. Letos je tak ve videu možné spatřit narážky na videohru Fortnite, která se díky desítkám milionům hráčů stala mimořádně oblíbenou, či například na královskou svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markle.

Tvůrci videa se snažili potenciální diváky nalákat i na známá jména. Rekapitulaci tak otvírá herec Will Smith a ve videu se objevují populární youtubeři jako Casey Neistat, Liza Koshy či Richard Blevins vystupující pod přezdívkou „Ninja“.

Video nasbíralo k úternímu večeru přes 13 milionů „dislajků“ a to za pouhých 12 dní od nahrání. Podle mnohých je za obrovskou nevolí hned několik důvodů. Jedním z nich je například absence stále nejodebíranějších youtubera Felixe Kjellberga, který vystupuje pod přezdívkou „PewDiePie“. Chyběl také boxerský zápas mezi dalšími známými youtubery Loganem Paulem a KSI.

Gigant YouTube si však z negativních reakcí těžkou hlavu nedělá. „Každý rok vydáváme Rewind a naším hlavním cílem je, aby na něj lidé reagovali,“ uvedl mluvčí společnosti pro britský deník Metro. Podle něj je společnost spokojená hlavně proto, že video nasbíralo miliony komentářů a k úternímu večeru více než 140 milionů zhlédnutí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Youtube poskytne všechen placený obsah zdarma, nalákat chce větší publikum

Youtuber pod palbou kritiky. V „lese sebevrahů“ natočil oběšence

Související články