1 20 let v NATO

Tramvaje s vlajkou NATO překvapily Pražany. Připomínají 20 let od vstupu do aliance

, NOVÉ

Témata: ,

Česká republika si v úterý připomíná 20 let od vstupu do Severoatlantické aliance NATO. Pražany proto po ránu překvapily tramvaje ozdobené vlajkou NATO společně s vlajkou českou. Podobně vyzdobené tramvaje se v pražských ulicích objevují obvykle ve dnech státních svátků.

Vlajky prosadilo především uskupení Praha Sobě s radními Adamem Scheinherrem a Hanou Třeštíkovou. „Dneska si v Praze připomínáme vstup do NATO i vlaječkami na tramvajích! Díky Hance Třeštíkové a Adamu Scheinherrovi a jejich týmu,“ napsal na Twitter starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Fotkou s vyzdobenou tramvají se pochlubila i sama Třeštíková: „Jsem hrdá, že Česká republika patří do NATO! A děkuji pražským radním za spolupráci, díky které si významné výročí připomínáme i v tramvajích a v metru. Je přece co slavit!“

Česko společně s Polskem a Maďarskem rozšířily jako první země někdejšího východního bloku řady NATO 12. března 1999. Na Pražském hradě se setkávají přední ústavní činitelé se zástupci spojeneckých zemí včetně prezidentů Slovenska, Polska a Maďarska. Program zahájí konference Naše bezpečnost není samozřejmost mimo jiné za účasti bývalé ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightové. Slavnostní den skončí oceněním 14 osobností, které se zasloužily o vstup ČR do NATO.

Čtěte také: Další velké omezení dopravy v Praze. Začíná oprava tramvajové tratě na Vinohradské

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.