1 APLIKACE WINGLY

Novinka v dopravě. „Letecký Uber” nabízí levné lety i z Česka

, NOVÉ

Témata: ,

Zaletět si do Benátek nebo do mnohem exotičtějších destinací klidně za poloviční ceny oproti těm, jaké si účtují aerolinky, umožňuje nová aplikace. Wingly, jak aplikaci autoři pojmenovali, propojuje – podobně jako Uber – piloty soukromých letadel a cestující. Většina ze zhruba tří tisícovek tras vede přes Velkou Británii, Německo nebo Francii, ale létat se dá i z České republiky. Píše o tom web britského deníku Daily Mail.  

Cestující tak podle údajů, které aplikace uvádí, může letět z Benešova do Benátek za 116 eur, což je 3024 korun. Podle údajů z webových stránek Student Agency je cena takového letu zhruba dvojnásobná. Aktuálně například nabízí let z Prahy do Benátek za zhruba 6 tisíc korun a se třemi přestupy. Na webových stránkách ČSA se pak cena pohybuje od necelých 3 tisíc až do necelých 6 tisíc. 

Většina tras, kterých je podle informací britského deníku kolem 3 tisíc, je v rámci Evropy a letět se tak dá například z Frankfurtu nad Mohanem do chorvatského Splitu nebo na vyhlídkový let po Kypru. Na mapě aplikace je ale také například trasa přes ostrov Guadeloupe v Karibském moři nebo jiné lety ve Spojených státech. 

Systém funguje tak, že nabízí cestujícím různé lety, podobně jako Uber trasy v automobilové dopravě. Piloti, kteří jsou v aplikaci registrovaní, tak poskytují svůj letový plán na konkrétní den s počtem míst v letadle a uvádí i požadovanou cenu. Z nich cestující může vybrat, popřípadě navrhnout vlastní trasu.

Daily Maily uvádí, že piloti jsou licencovaní a webové stránky Wingly o nich poskytují informace včetně recenzí. Pokud by některý z pilotů měl negativních hodnocení od cestujících příliš, podle britského deníku bude z aplikace vyřazený. Podle informací z webových stránek sídlí Wingly v Paříži. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte  také: Taxi bez řidičů? Němci testují samořízené vozy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.