Turisté po Konvičkově falešném útoku prchali hrůzou, ukazuje video

Falešný útok islamistů

Turisté po Konvičkově falešném útoku prchali hrůzou, ukazuje videoUVNITŘ VIDEO
Turisté se snaží dostat do bezpečí. Foto: Snímek z průmyslové kamery restaurace Kotleta
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Odpůrce islámu Martin Konvička sice tvrdí, že jeho nedělní “divadelní představení” na Staroměstském náměstí, na kterém imitoval přepadení Prahy Islámským státem, nikoho nemohlo vyděsit, ale nově zveřejněné video dokazuje opak. Konvička po zveřejnění videa jen lakonicky konstatoval, že si na teror musíme zvyknout. 

Na videu, které na Facebooku zveřejnil Tomáš Ságl, který pracuje v Kotleta Restaurant Baru u Staroměstského náměstí, je jasně vidět, že lidé skutečně před Konvičkovým představením prchali v hrůze, protože na náměstí slyšeli střelbu, viděli vojenské auto, vlajku teroristů z Islámského státu i několik ozbrojenců s kalašnikovy.

Ságl už n neděli na Facebook napsal: „Vážení přátelé. Je mi strašně smutno z dnešní trapnosti na Staroměstském náměstí. Do naší restaurace v jeden okamžik vběhl vyděšený dav turistů, poráželi stoly, snažili se někde schovat. Ukrytí a vystrašení hosté po našem uklidnění, že jde prý o recesi, kroutili hlavou. Často se dotazovali: Tohle se u vás může? V úctě ke všem obětem na tolika místech? Imitovat střílení na veřejnosti? Jsem smutný, že tak závažné téma někteří jedinci využívají ke svému zviditelnění. Dnes si Česká republika udělala velkou ostudu díky této akci a jejímu provedení. Co si o nás řeknou po dnešku např. v Izraeli?“

V pondělí, tedy poté, co Konvička opakovaně uváděl, že šlo o zřejmou nadsázku, která nemohla nikoho vyděsit, se Ságl rozhodl zveřejnit video z průmyslové kamery restaurace.

“Už jsme nás chtěli té hrůzy ze včerejška v mysli zbavit a více se tím nezabývat. Nejde to však, poněvadž mimo silný prožitek a ostudu neustále vnímáme urážky vůči našim kolegům a náhodným svědkům, prý si vše vymysleli a lžou...Věřte nám, raději by všichni prožili klidný pracovní den. Opravdu nás netěší to uveřejňovat, ať je to prosíme naposledy…,” napsal Ságl.

Martin Konvička nejprve odpoledne na svém Facebooku zpochybnil, že by se někdo vylekal jeho aktivity na náměstí: “Já si snad nějaké to obvinění a proces přeju. Tam by museli ukázat důkazy, záběry z bezpečnostních kamer a podobně. Blamáž, kterou si pomalu vaří jak ČT, tak pomýlenci typu špiona Šándora, snad nemůže být větší,” napsal Konvička.

Později, když se na Facebooku objevilo video prchajících lidí uvedl, že si prostě musíme zvyknout. “No co k tomu říct … kdyby seděli venku na zahrádce, viděli by, co se děje, a nevyšilovali by. No ale jak říkají Halík, Sobotka a spol. – musíme si na teror ZVYKNOUT,” napsal Konvička.

Konvičkův divadelní kousek nezůstal bez odezvy ani v zahraničí. O panice na Staroměstském náměstí psali například zpravodajské servery v Izraeli, Belgii i v USA. Například server věhlasných The New York Times píše o tom, že Aaron Gunsberger z košer restaurace nedaleko Staroměstského náměstí popadl pistoli a běžel na náměstí zjistit co se děje. Tam pak uklidňoval vyděšené americké turisty, že vše má na svědomí jen místní šašek. “Kdyby tohle udělali před mou restaurací, mohl bych bych být ve vězení, protože bych je mohl zastřelit,” řekl Gunsberger na adresu Konvičky a jeho herců.

Čtěte také: Islámský stát na Staroměstském náměstí. Konvičkovci způsobili paniku

Krnáčová chce kvůli Konvičkovi odvolat úředníka, Stropnický dal trestní oznámení

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články