1 Konec Novy na O2 TV

Boj o televizní sport. O2 ukončí spolupráci s Novou

, NOVÉ

Témata: , , ,

Kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2 by mohly od července zmizet z nabídky O2 TV. Důvodem je cena, kterou TV Nova za distribuci stanic požaduje. Vyplývá to z vyjádření Novy a O2. Konkrétní částky firmy neuvedly.

Podle mluvčí TV Nova Jany Ondrejechové je televize připravena pokračovat s distribucí stanic podle standardních tržních podmínek, jinak ji k 2. červenci ukončí. Stanice Nova Sport jsou dostupné u více než 60 operátorů a na internetovém portálu Voyo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

O2 považuje cenu požadovanou za oba kanály za přemrštěnou. „Společnost O2 i nadále pokračuje v jednáních o smlouvě na sportovní kanály Nova Sport. Je ovšem fakt, že cena, kterou požaduje Nova za práva na vysílání, je s ohledem na velmi omezený exkluzivní obsah sportovních kanálů, který se v čase zmenšuje, neúměrně vysoká,“ uvedla mluvčí O2 Lucie Pecháčková.

O2 TV nabízí sportovní obsah v rámci vlastních kanálů O2 Sport. Dále distribuuje programy ČT Sport, Eurosport, Sport5, Sport 1 a 2 nebo 231. Počet předplatitelů O2 TV se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o pět procent na 222 000 lidí.

Loňský podíl kanálů televize Nova na celkové sledovanosti činil podle Asociace televizních organizací zhruba 29 procent u diváků starších 15 let.

Čtěte také:

Poslanci rozhodli, Češi si musí vyměnit televize, nebo set-top-boxy

T-Mobile a Vodafone zavedly volání z EU bez příplatku. O2 se přidá ve čtvrtek

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.