1 Kandidatura Hayata Okamury

Do sněmovny chce další Okamura. Hayato by rád očistil rodinné jméno

, NOVÉ

Témata: , ,

Ve sněmovně budou možná po podzimních volbách sedět dva Okamurové. Tomia by mohl doplnit jeho bratr Hayato, který se s ním názorově velmi rozchází.

Zatímco Tomio Okamura kandiduje jako předseda SPD se silně proti-uprchlickým programem, jeho bratr Hayato migrantům dokonce osobně pomáhal. Hayato Okamura je již delší dobu veřejně znám jako odpůrce svého bratra. Silně věřící katolík před časem vstoupil do KDU-ČSL a v jejich barvách kandiduje v podzimních volbách do sněmovny, kde chce očistit jméno své rodiny.

„Už můj dědeček byl na sklonku první republiky lidovec, maminka byla také tichou členkou, jde o rodinnou tradici. Papež František nás zve k politické angažovanosti,“ řekl Hayato Okamura serveru Lidovky.cz o své kandidatuře za lidovou stranu. Chce se zabývat kromě ekologie a problematikou rodin i migrací. „Dnes je zapotřebí lidí, kteří mají autentickou mezinárodní zkušenost, pro něž není Evropská unie pouze na papíře, ale je pro ně otázkou srdce,“ řekl.

Hayato věří, že malý desetimilionový národ musí fungovat v širším evropském kontextu, ve kterém je schopen vnější nápory a tlaky zvládnout. Kdyby nebylo unie, dříve nebo později by se Češi podle Okamury stali obětí ekonomicky a vojensky silnějších zemí.

Čtěte také:Rodinný spor u Okamurů. Bude jako Gottwald, kritizuje Tomia bratr

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.