1 Šest let vězení

Polský agent se zamiloval do cizí špionky. A vyzradil tajemství

, NOVÉ

Témata: , ,

Na šest let do vězení poslal soud v Bialystoku na východě Polska agenta polské kontrarozvědky za to, že prozradil služební tajemství běloruské vyzvědačce, do níž se zamiloval. O zatím nepravomocném verdiktu dnes informoval polský tisk. Milenka odsouzeného agenta už před sedmi lety zmizela.

Do ženy, která se do Bialystoku přistěhovala před 12 lety i se synem a přítelkyní, se agent zamiloval a tajně se s ní stýkal. Věděl přitom, že jeho milá pracuje ve službách běloruské tajné služby KGB a nadřízení mu písemně zakázali se k ní i jen přiblížit. Agent ji ale varoval, že se o ni kontrarozvědka zajímá, a prozradil i další tajné informace.

„Třiačtyřicetiletá Běloruska Olga S. byla pohledná žena s oslnivým úsměvem, soudě podle fotografie ze zatykače,“ napsal polský deník Gazeta Wyborcza.

Čtěte také: Točit další bondovku? To si radši podřežu žíly, říká Craig

Podle listu se v „případu zamilovaného agenta“ odehrál už druhý soud. První, tajný proces před pěti lety skončil odsouzením agenta Roberta R. k 26 měsícům vězení za překročení pravomocí a zanedbání povinností. Soud vyšší instance ale tento verdikt zrušil a nařídil případ znovu posoudit. Výsledkem bylo nynější odsouzení za špionáž. Verdikt ještě není pravomocný.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.