Jágr: ‚V reprezentaci končím.‘ Ale známe ho

Jágr: ‚V reprezentaci končím.‘ Ale známe hoNOVÉ
Domov

Legenda českého hokeje

Jaromír Jágr po porážce českých hokejistů s týmem USA v zápase o bronz na mistrovství světa v Praze (0:3) prohlásil, že v národním mužstvu končí. Třiačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa o uzavření reprezentační kapitoly mluvil v minulosti už několikrát, naposledy po loňském světovém šampionátu v Minsku. Nakonec ale ještě kývl na pozvánku kouče Vladimíra Růžičky na turnaj v Praze.

Útočník Floridy novinářům řekl, že k účasti na letošním MS ho přesvědčili fanoušci. „Taky otec mě tady chtěl vidět hrát. A já si chtěl zahrát s Růčou (Martinem Ručinským), s kterým jsem byl od 16 let, u něj to bohužel nevyšlo,“ dodal Jágr.

Na turnaji byl s devíti body za šest branek a tři asistence druhým nejproduktivnějším českým hráčem za kapitánem Jakubem Voráčkem. Stal se nejstarším střelcem v historii světových šampionátů a nejlepším výkonem na turnaji rozhodl ve čtvrtfinále proti Finsku (5:3) o postupu do semifinále.

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru a majitel řady ocenění v NHL stejně jako loni v Minsku ale nerozšířil svou sbírku, v níž má i dvě bronzové medaile z MS (1990 a 2011) a jednu z OH (2006). Startoval na deseti světových šampionátech, na pěti olympiádách, jednom Kanadském a dvou Světových pohárech. V československé a české reprezentaci sehrál 152 zápasů a vstřelil 55 branek.